پیکر ۷ شهید مدافع حرم در استان قم تشییع شد

تا شهدا: مراسم تشییع با شکوه پیکر هفت شهید مدافع حرم عصر امروز از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد.

در حرم کریمه اهل بیت(س) نماز میت به امامت آیت‌الله کعبی بر پیکر این شهیدان والا مقام اقامه شد و ضمن نوحه‌سرایی شرکت‌کنندگان به سینه‌زنی پرداختند.
حسین مشرفیان، معاون نیروی انسانی سپاه علی بن ابیطالب در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه شهدا برای دفاع از اسلام مهاجرت و جانفشانی کردند،اظهار کرد: این شهدا در دیاری که دفاع نیاز بود، حضور پیدا کردند و در واقع پیامشان به همه جهان اسلام این است که برای دفاع از اسلام خاک و مرز و سرزمین مبنا نیست، بلکه در واقع همه سرزمین اسلامی مبنای دفاع از اسلام است.
وی گفت: هر مکانی که سرزمین اسلامی باشد و تهدیدی شامل کشورهای اسلامی شود، این رزمندگان حضور پیدا می‌کنند تا از ارزش‌های اسلامی دفاع کنند، بنابراین بحث سوریه نیز از این موضوع استثنا نیست، بسیاری افراد در سوریه حضور پیدا کردند و با دفاع جانانه خون خود را برای بقای اسلام هدیه کردند.
معاون نیروی انسانی سپاه علی بن ابیطالب بیان کرد: برای اینکه بتوانیم آینده خود را بسازیم، نیاز است شناخت دقیقی از شهدا، اهداف و آرمان‌های آنها داشته باشیم، این شناخت کمک می‌کند که مسیر آینده خود را به درستی پیدا کنیم و درست بپیماییم.
وی در خصوص فتنه‌ای که در صدر اسلام شکل گرفت، سبب شد مسیر اسلام از مسیر واقعی کمی فاصله بگیرد،ابراز کرد: بصیرت و خون شهدا کمک می‌کند بتوانیم برای دفاع جانانه از اسلام و ولایت به موقع حضور پیدا کنیم.
مشرفیان بیان کرد: در فضای فرهنگی که شبانه‌روز دشمن تهاجم فرهنگی را انجام می‌دهد، باید در برابر تهاجمات بیمه شویم، در بحث جنگ سخت هر روز شاهد هستیم که جوانان متقاضی حضور در مرزها برای دفاع از اسلام و انقلاب هستند.
پیکر این شهدا پس از برگزاری مراسم تشییع و اقامه نماز میت، در قطعه شهدای مدافع حرم بهشت معصومه (س) قم به خاک سپرده شدند.
* باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا