پیکر ۱۲۱ شهید تازه تفحص شده وارد خاک میهن اسلامی شد

تا شهدا – آیین استقبال از پیکرهای مطهر این شهدا با حضور جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش، سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، فرماندهان عالی رتبه نیروی هوایی، جمعی از نیروهای مسلح، مسئولان محلی و لشکری و قشرهای مختلف مردم در شلمچه برگزار شد.

۱۶ جسد کشف شده سربازان عراقی در خاک جمهوری اسلامی ایران نیز به مسئولان عراقی تحویل شد.

مسئول تفحص شهدای ایران در عراق روز پنجشنبه در شلمچه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:این شهدای والامقام در دوران دفاع مقدس در منطقه عملیاتی فاو، ابوفلوس، نهر کتیبان، مجنون، شرق دجله، العــماره و زبیدات عراق و عملیات های رمضان، کربلای ۴ و ۵، خیبر و تک دشمن مناطق فاو و مجنون در سال ۶۷ به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

سرهنگ حسین عشقی با بیان اینکه پیکر یکی از این شهداء خلبان نیروی هوایی ارتش است، گفت:پیکر مطهر این شهداء در هجدهمین مرحله تفحص برون مرزی کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح در خاک عراق کشف شد.

وی گفت:آیین استقبال از این شهیدان، ساعت ۱۶ بعد ازظهر امروز از فلکه دوم کیانپارس تقاطع پهلوان به سمت حسینه ثار الله در اهواز برگزار می شود.

مسئول تفحص شهدای ایران در عراق افزود:مراسم تجدید میثاق با این شهداء نیز پس از نماز مغرب و عشاء در حسینیه ثار الله برگزار می شود و پس از آن به معراج شهدای محمود وند اهواز منتقل می شوند.

۶۰ خلبان پیشکسوت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این آیین حضوردارند.

شلمچه از توابع شهرستان خرمشهر استان خوزستان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا