پیکر ۹ شهید گمنام وارد بوشهر شد

تا شهدا: در آئینی با حضور گسترده و پرشور مردم و مسئولان استان بوشهر، پیکر پاک و مطهر ۹ شهید گمنام دوران دفاع مقدس صبح شنبه وارد فرودگاه بوشهر شد.
در این مراسم مسئولان ارشد سیاسی و نظامی استان، علما و روحانیون، ائمه جمعه، مردم نقاط مختلف استان و خانواده‌های معظم شهدا حضور داشتند.
نماینده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۹ شهید گمنام با استقبال گسترده مردم وارد استان بوشهر شده است که در شهرهای مختلف استان تشییع و خاکسپاری می‌شوند.
سرهنگ احمد موحد با اشاره به اینکه دو شهید در شهر ریز شهرستان جم خاکسپاری می‌شود، ادامه داد: یکی از این دو شهید ۲۳ ساله مربوط به عملیات خیبر است و یکی از شهدا نیز در تک دشمن در منطقه زبیدات عراق در سال ۶۷ به شهادت رسید که سن این شهید مشخص نشده است.
وی همچنین از خاکسپاری دو تن از شهدا در شهر آباد تنگستان خبر داد و اضافه کرد: یکی از این دو شهید ۱۸ ساله مربوط به عملیات خیبر و دیگری ۲۴ ساله در عملیات کربلای پنج است.
نماینده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در استان بوشهر گفت: یک شهید ۲۵ ساله و از شهدای دست بسته مربوط به کربلای چهار نیز در تیپ پیاده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر خاکسپاری می‌شود.
وی ادامه داد: دو شهید گمنام در شهر بردخون شهرستان دیر خاکسپاری خواهد شد که یکی از آنها ۱۸ ساله در عملیات خیبر جزیره مجنون و دیگری ۲۸ ساله تک دشمن در شهر فاو به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
موحد با اشاره به خاکسپاری دو تن از شهدا در بندر سیراف، بیان کرد: یکی از این شهدا ۱۸ ساله مربوط به تک دشمن در شهر فاو عراق در سال ۶۷ و دیگری نیز ۲۰ ساله در عملیات خیبر سال ۶۲ جزیره مجنون است.
* مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا