پیکر یک شهید تازه تفحص شده در آران و بیدگل تشییع شد

تا شهدا؛ آئین تشییع پیکر مطهر این شهید از ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل آغاز شد و در آستان مقدس امامزاده محمد هلال (ع) این شهرستان پایان یافت.
پیکر این شهید والامقام پس از تشییع در زادگاهش فردا برای خاکسپاری در کنار دو برادر شهیدش ناصر و حسین به گلزار شهدای دارالسلام کاشان انتقال خواهد یافت.
پیکر شهید منصور علی مهدی آرانی بعد از ۳۳ سال شناسایی شد و همراه با پیکر ۱۱ شهید تازه تفحص شده دیگر، صبح امروز پنج شنبه ۱۲ اسفندماه از حسینیه ناحیه امام صادق(ع) اصفهان تشییع شد.
شهید منصور علی مهدی آرانی متولد سال ۱۳۴۴ دانش آموز سال سوم دبیرستان در رشته علوم اقتصادی بود که از طرف بسیج به جبهه های نبرد اعزام شد و در عملیات والفجر یک در منطقه فکه در تاریخ بیست و ششم مرداد ماه ۱۳۶۲ درسن ۱۸سالگی مفقود شد، او اولین شهید خانواده علی مهدی بود.
شهید ناصرمهدی آرانی سال ۶۶ در۲۴ سالگی به شهادت رسید و سومین شهید خانواده علی مهدی آرانی نیز سال۶۷ در ۲۰ سالگی مفقود شد وبعد از ۹سال پیکر مطهرش به میهن بازگشت.
شهرستان آران و بیدگل با اهدای ۸۲۴ شهید در دوران انقلاب و دفاع مقدس، رتبه نخست ایثارگری را به نسبت جمعیت در کشور به خود اختصاص داده و به عنوان دارالشهدا ایران اسلامی شناخته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا