اخبار

پیکر پاک شهید دفاع مقدس در کنگان آرام گرفت

تا شهدا؛ پیش از ظهر امروز در آیینی با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولان شهرستان کنگان و استان بوشهر، پیکر پاک و مطهر شهید حمزه سمعتی پس از ۳۲ سال در گلزار شهدای کنگان به خاک سپرده شد.
بر اساس این گزارش، شهید حمزه سمعتی متولد اول فروردین ماه ۱۳۴۲ در شهرستان کنگان بود که از طریق ارتش جمهوری اسلامی به جبهه‌های جنگ اعزام شد و ۳۰ تیرماه سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۲ در ارتفاعات حاج عمران به شهادت رسید.
پیکر شهید مفقودالاثر حمزه سمعتی پس از ۳۲ سال توسط گروه تفحص شناسایی شد و پس از وداع مردم بوشهر، برای تشییع و خاکسپاری به زادگاهش شهرستان کنگان منتقل شده است.
مدیرکل بنیاد شهید استان بوشهر در این آیین اظهار داشت: تجلیل از شهدا و تکریم خانواده معظم این عزیزان امری مهم و ارزشمند است که باید مورد تاکید قرار گیرد.
حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری افزود: حضور با شکوه شما مردم شریف کنگان و سایر شهرستان‌ها در این مراسم در واقع نشانه تقدیر شما از شهداست و باید همواره نسبت به شهدای گرانقدر ادای دین کنیم.
وی یادآور شد: شهدا برای حفظ اسلام و نظام اسلامی در برابر دشمنان ایستادند و جان خود را تقدیم اسلام کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: شهید سمعتی ۳۲ سال قبل در عملیات والفجر ۲ به شهادت رسید و امروز در زادگاه خود به خاک سپرده می‌شود.
تشکری بیان کرد: همه ما باید راه شهدا را تداوم بخشیم و یاد و نام آنها را گرامی بداریم.
بر اساس این گزارش، پس از برگزاری باشکوه مراسم تشییع، پیکر مطهر شهید حمزه سمعتی در میان حزن و اندوه مردم کنگان در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا