پیکر مطهر ۳ شهید گمنام در میبد به خاک سپرده شد

به گزارش تا شهدا؛ در این مراسم که فرماندار میبد، مسئولان ادارات و نهادها، نیروهای نظامی و انتظامی، جامعه روحانیت، فرهنگیان، دانش‌آموزان و دانشجویان، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، اصناف و کسبه و همه اقشار مردم شرکت داشتند، بار دیگر عطر جهاد و شهادت در کوچه خیابان‌های شهرستان میبد پیچید و یکبار دیگر دل همه را حسینی کرد.مردم شهرستان میبد که دیشب در مصلی با شهدا خلوت کرده بودند و نسخه‌های وداع را ورق زده بودند، امروز صبح بار دیگر حماسه آفریدند و از ساعت ۸ صبح با حضور حماسی و وحدت‌آفرین خود پیکر شهدای گمنام را روی دستان خود از محل سپاه قدیم تا پارک بهاران این شهرستان تشیع کردند.
شرکت کنندگان در طول مسیر پیکر شهدا را روی زمین گذاشته و با جمله “این گل پرپر از کجا آمده  از سفر کرببلا آمده” بر سر و سینه زدند و عزاداری کردند.
یکی از پیرمردهایی که شال سبزی را بر سر خود پیچیده بود و در این مراسم شرکت کرده بود گفت: به علت بیماری پا نمی‌تواند بلند شود اما وقتی که شنیده است در شهر قرار است شهدای گمنام تشیع شوند در  این مراسم شرکت کرده است.
وی افزود: شهدا عزت و افتخار ما هستند چرا که آنها رفتند جان خود را تقدیم کردند و گمنام شدند تا ما هویت داشته باشیم.
یکی از خانم‌های محجبه‌ای که شاخه گل بر دست داشت و به شدت اشک از گونه‌هایش مانند مروارید سرازیر بود در پاسخ به اینکه این شهدا چه نسبتی با وی دارند که این گونه اشک می‌ریزد گفت: اگر امروز چادر را بر سر بانوان ایرانی می‌بینید به برکت خون همین شهدایی است که سال‌ها دور از وطن و در صحرای سرد و گرم مناطق عملیاتی زیر خروارها خاک مدفون بودند و امروز با بازگشت به آغوش ملت یک بار دیگر به ما می‌فهمانند که هنوز راه امام حسین(ع) و ولایت فقیه ادامه دارد و در کنار ما هستند.
این بانوی میبدی اشکهایش را پاک کرد و افزود: من به شهدا ایمان دارم و یقینا آنها ما را در قیامت شفاعت می‌کنند به شرطی که وصیت نامه‌های آنها را مطالعه و به آن عمل کنیم.
شرکت کنندگان بعد از ساعت‌ها راهپیمایی و فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس، مرگ بر آل‌سعود و مرگ بر داعشی و تکفیری بارها در طول مسیر دشمنان نظام  و انقلاب را محکوم کردند.
حضور کودکان در کنار والدین، جامعه مداحان، پرتاب شاخه‌های گل، گلباران پیکر شهدای گمنام از بلندای ساختمان‌ها، اشک‌های دختران و پسران نسل نوجوان و جوان و احساسات خالصانه پیرمردها و پیرزن‌ها از جلوه‌های خاص این مراسم باشکوه بود.
پیکر شهدای گمنام بعد از تشیع و عبور از مسیرهای پارک فلسطین، میدان دوازده امام، میدان امام حسین(ع)، میدان جانباز، میدان انقلاب به پارک بهاران رسید و بعد از اقامه نماز به پیکر این سه شهید به امامت حجت‌الاسلام محمد اعرافی امام جمعه موقت میبد در مرکز این پارک به خاک سپرده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا