پیکر مطهر صد و پانزدهمین شهید فردو به خاک سپرده شد

به گزارش تا شهدا؛ مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر محمدرضا پاکیزه فردویی، صد و پانزدهمین شهید فردو صبح امروز چهارشنبه هشتم مهرماه ۹۴ برگزار شد. این مراسم از مقابل منزل شهید واقع در فلکه دوم تهرانپارس، خیابان جشنواره، شهرک شاهد، خیابان شهید معینی‌نژاد، کوچه شهید رئوفی، پلاک ۷  با حضور عموم مردم تهران انجام شد.
پیکر مطهر این جانباز ۷۰ درصد قطع نخاعی پس از انجام مراسم تشییع جهت خاکسپاری به بهشت زهرا(س) منتقل شد و در قطعه ۲۹ گلزار شهدا به خاک سپرده شد. مراسم ختم این شهید والامقام از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در مسجد قمر بنی هاشم(ع) واقع در تهرانپارس، شهرک شاهد برگزار می‌شود.
محمدرضا پاکیزه فردویی در سال ۶۲ و در عملیات والفجر یک و در منطقه عملیاتی فکه به درجه جانبازی از ناحیه نخاع نائل شد. این جانباز قطع نخاع به علت جراحت‌های ریه سر انجام بعد از تحمل ۳۲ سال درد و رنج جانبازی، دعوت حق را لبیک گفت و به سوی یاران شهید خود پرکشید. او که اصالتاً یکی از اهالی روستای شهیدپرور فردو محسوب می‌شود، اینک مقام صد و پانزدهمین شهید فردو را از آن خود کرده است.
روستای فردو پیش از این از ۴۰۰ خانواری که در سال‌های جنگ ساکن آن بودند، ١١٤ نفر شهید، ۲۵۰ جانباز و چند مفقودالاثر به یادگار داشته است.
*تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا