اخبار

پیکر شهید مدافع حرم در بجنورد تشییع شد

به گزارش تا شهدا؛ پیکر شهید محمدتقی اربابی از مسجد انقلاب شهر بجنورد تا میدان کارگر این شهر تشییع و برای خاکسپاری به شهرستان گرمه در جنوب استان خراسان شمالی منتقل شد.
امام جمعه بجنورد در آیین تشییع این شهید در بجنورد با بیان اینکه شهدای مدافع حرم راه شهدای دفاع مقدس را رفتند اظهار کرد: این شهدا سخنگوی اسلام و ملت های مظلوم هستند.
حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی افزود: این شهدا پیام آزادیخواهی و استقلال طلبی حضرت زینب (ص) را ترویج دادند و در دفاع از کیان اسلام از جانشان مایه گذاشتند.
امام جمعه بجنورد گفت: هرچند این شهدا در کشور سوریه به فیض عظمای شهادت نائل شدند ولی آن ها مرزبانان و سربازان ولایت بودند که بستر و زمینه را برای حکومت امام زمان هموار کردند.
وی خاطرنشان کرد : ما با پیروی از راه این شهدا پرچم اسلام را در تمام جهان طنین انداز می کنیم و راه حکومت حضرت مهدی (ع) را آماده خواهیم کرد.
شهید محمد تقی اربابی سومین شهید مدافع حرم از استان خراسان شمالی است.
آیین استقبال از پیکر مطهر این شهید والامقام در شهر گرمه نیز ساعت ۱۵ امروز در مقابل حسینیه سیدالشهدا (ع) این شهرستان برگزار می شود.
همچنین مراسم وداع با این شهید والامقام در محل زادگاه وی ساعت ۱۸ امروز در مسجد امام خمینی(ره) شهر درق برگزار می شود.
پیکر دو شهید مدافع حرم نیز ابتدای ماه جاری در شهرهای بجنورد و اسفراین تشییع شد.
شهید محمدتقی اربابی در سال ۱۳۶۱ در شهر درق شهرستان گرمه متولد شد و در سال ۷۹ به استخدام سپاه درآمد و از این شهید والامقام دو فرزند پسر به یادگار مانده است.
شهردرق در فاصله ۷ کیلومتری شهر گرمه و در مسیر جاده ارتباطی استان های سمنان، خراسان شمالی و گلستان واقع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا