پیکرهای ۶ شهید گمنام در چهارمحال و بختیاری تشییع و تدفین شد

تا شهدا: امروز، ۲۰ مردادماه همزمان با سالگشت شهادت امام صادق(ع) پیکر شش شهید گمنام با حضور پرشور مردم و مسئولان در چهارمحال و بختیاری تشییع و تدفین شد.
این ۶ شهید گمنام در جزیره مجنون و در عملیات خیبر، کربلای چهار و محرم تفحص و شناسایی به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
پیکرهای دو تن از شهدا در شهرستان فارسان شهر گوجان، دو تن دیگر در شهرستان اردل شهر دشتک و دو شهید دیگر در شهرستان بروجن شهر بلداجی پس از برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری امام صادق(ع) با حضور پرشور مردم ولایتمدار آن مناطق تشییع و تدفین شدند.
دو تن از این شهدا از غواصان و خط شکنان بودند که استان چهارمحال و بختیاری توفیق میزبانی دو شهید غواص از بین ۱۷۵ شهید غواص تفحص شده را پیدا کرد.
حجت‌الاسلام حسین جمالی‌زاده، امام جمعه فارسان در مراسم تدفین شهیدان با بیان این که شکل‌گیری نظام و انقلاب اسلامی مرهون فداکاری و از خودگذشتگی شهدا است، اظهار کرد: به یقین پایه‌های نظام اسلامی بر خون شهدا گذاشته شده است و ما باید حق این فداکاری‌ها را ادا کنیم.
وی ادای حق شهدا را تنها در ادامه دادن راه شهدا و خالی نکردن عرصه و میدان دانست و افزود: به یقین دشمن به دنبال این است که جوانان و نوجوانان ما را از فرهنگ ایثار و شهادت که روح انقلاب است، دور کند و در این میان دست به هر کاری خواهد زد.
جمالی‌زاده با بیان این که دشمن می‌خواهد بین نسل جوان و نسل گذشته فاصله بیندازد، افزود: هدف دشمن از این حربه و توطئه این است که جوانان و نوجوانان فراموش کنند که این انقلاب با چه از خودگذشتگی‌هایی به ثمر نشسته است؛ دشمن می‌خواهد فرهنگ مقاومت را در بین جوانان ار بین ببرد.
رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فارسان حضور در مراسم تشییع و تدفین شهدا را خط بطلانی بر اهداف شوم دشمن دانست و افزود: وقتی مراسم شهدا با شور و شعور جوانی برگزار شود و جوانان و نوجوانان خود متولی برگزاری مراسم باشند؛ به یقین ارتباط آنان با نسل گذشته و فرهنگ مقاومت حفظ و این فرهنگ به نسل‌های آینده نیز انتقال داده خواهد شد.
حجت‌الاسلام موسی سلمان پور، امام جمعه اردل نیز با بیان این که شهدا چراغ راه روشنی برای تثبیت آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی ایران ترسیم کردند، اظهار کرد: پاسداری از خون پاک این شهیدان وظیفه همه آحاد ملت است و در این راه باید با تلاش و مجاهدت در سنگر کار و تولید و تلاش زمینه رشد و شکوفایی کشور را فراهم کرد.
وی شهدا را نماد و پرچم اصلی دینی در پاسداری از انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: هر شهید پرچم ارزش‌ها و خوبی‌ها برای ملت ما است.
امام جمعه اردل در پایان گفت: زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدا بر قوام و پایداری انقلاب اسلامی ‌می ‌افزاید و همچون چراغی راه را برای افزایش معنویت و قرب ‌الهی روشن نگه می‌دارد.
* ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا