پیکرهای مطهر دو شهید دفاع مقدس وارد ایلام شد

تا شهدا:  این دو شهید والامقام سال ۶۵ در عملیات والفجر ۹ در منطقه عملیاتی شمال عراق به درجه رفیع شهادت نایل آمده و در تفحص های اخیر شناسایی شده و به آغوش وطن بازگشتند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام گفت: آیین تشیع دو شهید گرانقدر و والامقام دوران دفاع مقدس در مرکز این استان ۲۳شهریورماه همزمان با سالروز شهادت امام جواد (ع) برگزار می شود. 
سلیمان رستمیان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این آیین از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه از میدان شهدا تا سپاه پاسداران ناحیه مقاومت ایلام برگزار می شود.
به گفته وی، آیین خاکسپاری شهید حمید زرگوشی همان روز در گلزار شهدای بهشت رضا شهر ایلام با حضور اقشار مختلف مردم، مسوولان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار می شود.
رستمیان تاکید کرد: پیکر مطهر شهید لطفعلی مرادحاصلی نیز پس از انتقال به شهرستان چرداول در آیینی روز سه شنبه ساعت ۹ صبح در شهر سرابله از مسجد جامع تا میدان ورودی شهر تشییع و سپس برای خاکسپاری به گلزار شهدای روستای زنجیره علیا زادگاه شهید منتقل می شود. 
آیین زیارت عاشورا با حضور اقشار مختلف مردم و مسوولان استان ایلام هم اکنون در پایانه فرودگاه شهدای ایلام در حال برگزار است، همچنین آیین شبی با شهدا امشب ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه در محل اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام برگزار می شود.
این دو شهید والامقام چندی پیش بصورت گمنام در منطقه کردستان عراق توسط گروه معراج تفحص شده بودند که پس از انجام آزمایشات پزشکی هویت آنان شناسایی شده است. 
این دو از شهدای دانشجو هستند که برای دفاع از میهن اسلامی در برابر تجاوز دشمن بعثی حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل را بر ماندن در کلاس درس ترجیح داده و سرانجام در راهی که برگزیده بودند به فیض شهادت نایل آمدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا