اخبار

پیشگامان عرصه دفاع مقدس

به گزارش تا شهدا؛ محمدمهدی عبدخدایی، دبیرکل جمعیت فداییان اسلام  با بیان اینکه فداییان اسلام در آغاز جنگ تحمیلی در قالب گروه چریکی به جبهه رفتند و در دفاع از خاک میهن اسلامی حماسه‌آفرینی کردند، گفت: یکی از اقدامات قابل توجه فداییان اسلام در دوران دفاع مقدس آزاد کردن میدان ولایت فقیه آبادان از چنگ بعثی‌‌ها بود که مورد تقدیر ویژه امام خمینی(ره) قرار گرفت.
عبدخدایی افزود: جمعیت فداییان اسلام ادامه دهنده راه شهدای این تشکل یعنی سیدحسین امامی، خلیل طهماسبی، مظفر ذوالقدر، سیدمحمد واحدی، سیدعبدالحسین واحدی و مجتبی نواب صفوی است.
دبیرکل جمعیت فداییان اسلام تصریح کرد: یکی از خصوصیات تشیع، زنده نگه داشتن قیام کربلاست. امام حسین(ع) به شهادت رسید و تشیع خود را مکلف به زنده‌ نگه داشتن یاد و نام پیروان واقعی آن حضرت می‌داند. از سوی دیگر عاشورا و کربلا به یک برهه زمانی و مکانی محدود نیستند و هر روز عاشورا و هر زمین کربلاست.
وی ادامه داد: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا خطر هجمه‌های فرهنگی دشمنان اسلام به ذهن و اندیشه و کردار جوانان امروز را از بین می‌برد و سبب می‌شود جامعه زیر بار ظلم و تهدید غرب نرود.
عبدخدایی با تاکید بر اینکه بهترین و زیباترین انتظار، انتظار فرج امام زمان‌مان با روحیه انقلابی و ظلم‌ستیزی است، تاکید کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدایی که با اخلاص و ایمان والایشان بر سر عهد و پیمان با خالق هستی ماندند و جانشان را نثار اسلام و تشیع کردند، زمینه ظهور امام عصر(عج) را فراهم می‌کند.
دبیرکل جمعیت فداییان اسلام گفت: اگر امثال شهید نواب صفوی و شهدای مخلص دیگر نبودند هیچ گاه انقلاب اسلامی به پیروزی نمی‌رسید و استقلال امروز را نداشتیم.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران یک بیداری اسلامی و مذهبی و همچنین یک بیداری توحیدی بعد از کمونیسم را به منصه ظهور رساند. بعد از آن انقلاب امام‌ خمینی(ره) آمد و توحید را مطرح کرد که این توحید طرفداران بسیاری نیز در دنیا پیدا کرد چنان‌که اکنون هم در دنیا فیلسوفی را نمی‌توان پیدا کرد که علیه اصل خداشناسی مطلب بنویسد؛ در حالی‌ که در ۴۰ سال پیش بسیاری از فلاسفه شرق و غرب علیه اصل خداشناسی مطلب نوشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا