پیشنهاد جالب «سردار شهید همدانی» به مردم

تا شهدا: پسر شهید همدانی امشب در همایش بزرگ مرگ بر آمریکا که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تالار ابن سینا دانشکده پرستاری این دانشگاه برگزار شد گفت: نقش شهید همدانی در رفع فتنه ۸۸ و فتنه شام نقش مشخص و کاملا هدایت کننده است.
 
وی ادامه داد: از نگاه شهید همدانی این دو فتنه با هم هیچ تفاوتی ندارند و به هم گره خورده اند به نحوی که در هر دو فتنه تلاش به ضربه زدن به اسلام و انقلاب مطرح است.
پسر شهید همدانی به وصیت پدر خود اشاره کرد و افزود: پدرم در وصیت نامه خود خودش را شاگرد تنبل دفاع مقدس خطاب و به عنوان سرباز انقلاب به وظایفش در این حیطه اشاره می کند.
 
وی به حضور پدر خود در رفع فتنه ۸۸ اشاره و خاطرنشان کرد: سردار همدانی در فتنه ۸۸ زمانی وارد شد که دشمن برنامه ریزی وسیعی انجام داده بود و فضا بسیار غبارآلود شده بود به نحوی که تشخیص حق از باطل کار سختی می نمود.
 
پسر شهید همدانی متذکر شد: تدبیر رهبری در این شرایط این بود که نظام باید کمترین خسارات را در این خصوص بخورد و بر این اساس شهید همدانی وارد عمل شد و عملیاتی کردن خواسته مقام معظم رهبری را محور اصلی تلاش خود قرار داد.
 
وی با انتقاد از بی توجهی برخی مسئولان به بیانات مقام معظم رهبری تاکید کرد: امروز یکی از موضوعات مهم ما همین است که بیانات مقام معظم رهبری عملیاتی نمی شود و باید تدبیری اندیشید که فرمایشات آقا از حد سمینارها و همایش ها به سرحد عمل برسد.
 
پسر شهید همدانی خاطرنشان کرد: در فتنه ۸۸ اتفاق مهم همراه شدن صف فتنه گران همیشگی انقلاب با فریب خوردگان بود و سردار همدانی تفکیک این دو از یکدیگر را رسیدن به خواسته مقام معظم رهبری دانست.
 
وی با اشاره به دیدگاه رهبری در خصوص جذب حداکثری تصریح کرد: سردار همدانی در زمان شکل گیری فتنه ۸۸ سمتی بالاتر از سوی مسئولان دریافت کرده بود که برای مدیریت فتنه ۸۸ و اطاعت امر ولی فقیه خود آن سمت را رها و به عنوان مسئول سپاه تهران مسئولیت مدیریت فتنه ۸۸ و جذب فریب خوردگان این فتنه را برعهده گرفت.
وی ادامه داد: سردار همدانی پیشانی ورود به فتنه ۸۸ سپاه تهران دانست و با برنامه ریزی انحام شده توانست صف غافلان این فتنه را از فتنه گران منافق جدا کند.
پسر شهید همدانی با اشاره به شرایط امام حسین علیه السلام در هنگام سفر به کوفه خاطرنشان کرد: همان گونه که بسیاری به امام حسین علیه السلام گفتند رفتن شما به کوفه اشتباه است بسیاری نیز به پدرم خرده گرفتند که حضور شما در سپاه تهران و مدیریت خاتمه دادن به فتنه ۸۸ مقبولیت شما در جامعه را زیر سوال خواهد برد و برای شما تبعاتی دارد اما پدرم بنا به تکلیفی که بر دوش خود حس می کرد به این صحبت ها اهمیتی نداد.
 
وی با بیان اینکه نوع برخورد شهید سردار همدانی با غافلان فتنه ۸۸ بسیار اخلاقی و بر مبنای حذب حداکثری بود تاکید کرد: در یکی از روزهای فتنه یکی از فریب خوردگان با سنگ به کمر ایشان زد که در هنگام دستگیری فرد مزبور شهید سردار همدانی از برخورد تند با وی خودداری کرد و با بیان اینکه وی از غافلان است کاری با وی نداشته باشید مانع از هجمه به این فریب خورده در فتنه ۸۸ شد.
 
پسر شهید سردار همدانی با اشاره به نقش پدرش در سوریه بیان داشت: شهید همدانی بسیار معتقد بود جوانان امروز نه تنها از جوانان دوران دفاع مقدس کم نمی آورند بلکه دوشادوش آنان و حتی از آنها برتر می باشند به نحوی که در دیدار ما با خانواده های شهدای مدافع حرم این موضوع به زیبایی دیده می شود.
 
وی گفت: در یکی از شهرستان های اطراف تهران شهیدی در روز تاسوعا تشییع شد که تنها چهار روز از ازدواجش گذشته بود و نام شهید هادی شجاع بود.
 
وی تاکید کرد: بسیار داریم از شهدای مدافع حرمی که یا دارای فرزندان دو و سه ساله هستند و یا تازه در تخت دامادی تکیه داده اند اما دفاع از حرم حضرت رقیه سلام الله علیها و انقلاب در مرزهای سوریه را بر رفاه زندگی خود ترجیح داده اند.
 
پسر شهید همدانی با بیان اینکه امروز انقلاب ما از مرزهای کشور عبور کرده است و به قلب کشورهای مختلف جهان صادر شده یادآور شد: این انقلاب خواه و یا ناخواه به جهان صادر شده است و پدرم همیشه در نامه شان این موضوع را شکر می کرد یکی شکر زندگی در عصر امام خمینی و شکر خدمت به امام خامنه ای مدظله الله العالی.
 
وی در پایان به وصیت نامه پدرش اشاره کرد و گفت: پدرم در وصیت نامه خود یک پیشنهاد خوب دارند و آن این که اگر امکان داشت هر شخصی که وصیت نامه من را می شنود برای من یک روز نماز و روزه به جای آورد که اگر در آن عالم در کنار هم بودیم جبران می کنم.
 
 
* دانشجو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا