اخبار

پیام شهدا در یک کلام پیروی از ولایت است

به گزارش تا شهدا؛ محمدباقر شعبانی عنوان کرد: روستای ما در ابتدای انقلاب بیست خانوار بیشتر نداشت و روستای کوچکی بود که امکانات زیادی نداشت اما از همین تعداد خانواده سیزده تا چهارده خانوار فرزندان خود را برای دفاع از وطن به جبهه‌های جنگ فرستادند تا در برابر دشمنی که به کشور اسلامی ما تجاوز کرده‌ بود ایستادگی کنند.
شعبانی عنوان کرد: از همان نخستین سال جنگ مسجدی در روستا برای برگزاری مراسم شهدا تأسیس کردیم و بنا به توصیه‌ای که پدران شهدای این روستا داشتند، تا امروز مراسم شهدا هر سال همزمان با سالگرد شهادتشان در این مسجد برگزار می‌شود.
وی افزود: اگر نگاهی به دیوارهای این مسجد بیاندازید خواهید دید که تصاویر تمام شهدای این روستا به دیوارها آویخته شده است و این نشانی از رمز ایستادگی و پایمردی مردان این خطه است.
این برادر سه شهید و رزمنده هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: همه ما در جبهه‌ها بودیم و تنها تعدادی از ما به افتخار شهادت رسیدند اما کسانی که مانده‌اند امروز رسالتی دارند و آن ادامه دادن راه شهدا است.
وی افزود: شهدای ما در گلزار یکی از روستاهای نزدیک آرام گرفتند و ما مراسم آنها را در همین مسجد برگزار می‌کنیم و به مزار آنها می‌رویم.
شعبانی ادامه داد: پیام شهدای ما در وصیت‌نامه‌های آنها به صراحت آمده است و آن را می‌شود در یک کلام پیروی از ولایت دانست و امروز بر همه ما واجب است تا به وصیت آنان عمل کنیم و در خط ولایت باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا