پیام امام خمینی به مناسبت آزادسازی خرمشهر

بسم الله الرحمن الرحیم

با تشكر از تلگرافاتی كه در فتح خرمشهر به این جانب شده است. مبارك باد وهزاران بار مبارك باد بر شما عزیزان و نور چشمان اسلام این فتح و نصر عظیم كه با توفیق الهی و ضایعات كم و غنایم بی پایان و هزاران اسیر گمراه و مقتولین و آسیب دیدگان بدبخت كه با فریب و فشار صدام تكریتی، این ابر جنایتكار دهر به تباهی كشیده شدند، سرافرازانه برای اسلام و میهن عزیز افتخار ابدی هدیه آوردید و مبارك باد بر فرماندهان قدرتمند كه فرماندهان چنین كار فداكارانی هستند كه ستاره درخشنده پیروزی های آنان بر تارك تاریخ تا نفخ صور نور افشانی خواهد كرد.
هان ای فرزندان قرآن كریم و نیروهای ارتشی، سپاهی، بسیجی، ژاندارمری، شهربانی و كمیته ها و عشایر و نیروهای مردمی داوطلب وعزیزهشیار باشید كه پیروزی هر چند عظیم و حیرت انگیز است، شما را از یاد خداوند كه نصر و فتح در دست اوست، غافل نكند و غرور فتح، شما را به خود جلب نكند كه این آفتی بزرگ و دامی خطر ناك است كه با وسوسه شیطان به سراغ آدم می آید و برای اولاد آدم تباهی می آورد و من با آنكه به همه شما اطمینان تعهد به اسلام دارم، از تذكری كه برای مومنان نفع دارد، باید غفلت نكنم، چنانچه از نصیحت به حكومت ها همجوار و منطقه دریغ ندارم و آنان می دانند امروز با فتح خرمشهر مظلوم ، دولت و ملت پیروزمند ما از موضع قدرت سخن می گویند. من پیروی از آنان به شما اطمینان می دهم كه اگر از اطاعت بی چون و چرای امریكا و بستگان آن دست بردارید و با ما به حكم اسلام و قرآن كریم رفتار كنید، از ما جز خیر و پشیمانی نخواهید دید. قدرت های بزرگ پیش از آنكه از شما استفاده نمایند، از شما طرفداری نمی كنند و شما ها را برای منافع خویش به هلاكت می كشند.
اینجانب در پیشگاه مقدس خداوند تكلیف الهی خود را ادا نمودم. اكنون دست تضرع و دعا به سوی خالق یكتا بلند كرده و به قوای مسلح اسلام و فداكاران قرآن كریم و میهن عزیز ایران دعا میكنم و سلامت و پیروزی آنان را خواستار هستم. سلام و درود بی پایان بر فرماندهان قوای مسلح و بر رزمندگان فداكار و برملت دلیر ایران عزیز و سرشار از شادی ها.

روح الله موسوی خمینی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا