پیامی آورده‌اند / ما هنوز هم خط شکنیم

تا شهدا: مراسم تشییع پیکر پاک ۵۰ تن از شهدای غواص شب گذشته با حضور باشکوه مردم اصفهان برگزار شد اما به راستی چه رمزی در پیام شهدای غواص با دستان بسته‌شان نهفته که اینطور دل‌های مردم را روانه کربلای جبهه‌ها کرده؟
 این یک اتفاق ساده نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت، این استمرار راهی است که خط‌شکنان با غیرت میدان‌های مین با شجاعت از آن می‌گذشتند و راه را نشان می‌دادند؛ هنوز هم راه درست را نشان مردمی می‌دهند که ادامه راه آنان خواهند بود.
پیام شهدا تلنگری برای همه
پیام شهدای غواص در این برهه زمانی اما تلنگری هم برای مسئولینی است که شاید یادشان رفته خرازی‌ها و همت‌ها برای چه رفتند و پا به عرصه جنگ و میدان مین گذاشتند؛ مسئولانی که ناآگاهانه ضد فرهنگ را جایگزین فرهنگ کردند و تشنگان قدرت بودند نه عاشقان خدمت.
هنوز هم شهید می‌آید
اصفهان شهر نیک‌نامان و افتخارآفرینان ۸ سال دفاع مقدسی است که باز هم شهیدانش عطر و بوی شهرشان را پس از ۳۰ سال معطر کردند؛ آری این شهر هنوز هم شهید دارد، هنوز هم شهید می‌آید، هنوز منتظرند مادرانی که قلبشان می‌تپد برای عزیزانشان تا بلکه دلشان آرام شود از بازگشت یک تکه استخوان فرزند دلبرشان.
نسلی که برخاسته از جنگ و دوران پس از جنگ بوده حالا چقدر سلاح و نقشه استراتژیک مبارزه با جنگ نرم دارد؟ اینها فرزندان همان‌هایی هستند که رفتند و با ریخته شدن یک قطره از خونشان گناهانشان بخشیده و زلال در اعمال شدند، اینها فرزندان همان‌هایی هستند که نیمه جان شدند اما نیمه بصیرت نشدند و باز راه را نشانمان دادند، اینها فرزندان اسیران جنگ و مفقود الاثرها و مفقود الجسدها هستند.
ما هنوز هم خط شکنیم
خط شکنند جوانانی که با یک نیم نگاه رهبرشان به خط می شوند از آموزه‌های پدران خط شکنشان، جوانان ۲۰ ساله ای که چیزی به سرشان نیامده جز زورگویی دشمنانشان که هنوز هم زور می گویند، اما هنوز نتوانسته‌اند با زور این ملت بزرگ را به زانو درآورند.
آری این جوانان فرزندان همان شیرزنانی هستند که همچون همسران خط شکنشان هم پدری کردند و هم مادری، مادرانی که ۳۰ سال پای سرفه‌ها و تنگی نفس‌ها و ویلچرنشینی‌های همسرانشان نشستند و خم به ابرو نیاوردند.
پیامی آورده‌اند …
صیانت از آرمان های امام (ره) و شهدا پیام این غواصان دریادلی بود که به همه شهرهایی که به خاطر وجب به وجبش خون دل خوردند، سر زدند و نشان دادند که همانطور که وجبی از خاک وطنشان را به دشمن ندادند ما نیز وجبی امتیاز در جنگ مذاکرات ندهیم.
پیامشان یادمان داد که «راحت به دست نیاوردیم که راحت از دست بدهیم» آنچه را که ملتی پای آن هنوز ایستاده و چشم به خط شکنان زمان دوخته است.
* فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا