اخبار

پيكر مطهر شهيد گرانقدر بيژن حافظي در آمل تشييع شد

تا شهدا؛ پيكر پاك شهيد والامقام بيژن حافظي بر روي دستان توانمند رزمندگان،همسنگران و همرزمان شهيد ، خانواده هاي معزز و مكرم شهدا، جانبازان، آزادگان، مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران، مسئولين ادارات آمل، رئيس و كاركنان بنياد شهيد و مردم ولايتمدار از مقابل حسينيه ثارلله سپاه آمل تشييع و آنگاه در گلزار شهداي امامزاده ابراهيم اين شهر در جوار مطهر شهدا به خاك سپرده شد.
مراسم وداع با پيكر  پاك شهيد معظم حافظي شب گذشته با انجام نوحه سرايي ابتدا درآستانه امامزاده ابراهيم (ع) و سپس در تكيه مشايي (محل زادگاه شهيد) برگزارگرديد.
شهید به‌ تازگی احراز هویت شده در سن ۲۰ سالگی در تاریخ سوم آبان‌ماه سال ۱۳۵۹ بین آبادان و ماهشهر توسط نیروهای بعثی به اسارت گرفته شد و در سال ۱۳۶۰ از سوی مسئولان کشور عراق اعلام شد که این شهید به همراه ۱۰ اسیر دیگر ایرانی از بند اسارت آزاد شدند در حالي كه در ديار غربت به فيض شهادت  نائل شده بود.
بر پايه اين گزارش ،آزمایش‌های DNA عامل اصلی شناسایی شهید حافظی بود كه اين مهم از سوی نمایندگی ولی‌فقیه ارتش جمهوری اسلامی برای کسب مجوزهای شرعی انجام شد و با موافقت شرعی انتقال پیکر به آمل انجام شد.
رضايي پس از مراسم تشييع،با خانواده شهيد والامقام بيژني ديدار و از آنان دلجويي بعمل آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا