پنج شهید دوران دفاع مقدس در فارس تشییع می شوند

به گزارش تا شهدا؛ سردار مجتبی مینایی فرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای تشخیص مفقودان دوران دفاع مقدس در مناطق عملیاتی فرآیند جدیدی از طریق آزمایش DNA برای سرعت دادن به شناسایی شهدا شکل گرفته است.
وی بیان کرد: از تعداد مفقودان استان فارس، تقریبا ۹۰ درصد آزمایش های DNA از خانواده های نزدیکان این شهدا نمونه برداری شده است تا در آینده نزدیک تشخیص هویت پیکرهای کشف شده شهدا انجام شود.
وی گفت: در حال حاضر مرحله تشخیص هویت پنج شهید دفن شده استان فارس از طریق آزمایش های DNA در حال انجام است که تا حدود زیادی هویت آنها مشخص شده است.
وی افزود: پیکر مطهر پنج شهید دوران دفاع مقدس استان فارس نیز یکشنبه وارد شیراز شده و همزمان با شهادت پیامبر اسلام(ص) در شهرستان های فارس تشییع و تدفین می شوند.
وی با اعلام اسامی این شهدا ادامه داد: شهید محمدرضا شیرمند از شهدای سرباز ارتش استان فارس اهل روستای مظفری در شهرستان کوار است که در عملیات میمک به درجه رفیع شهادت نائل شده و به مدت ۲۷ سال مفقود بوده است و با استفاده از آزمایش DNA شناسایی شده است.
وی افزود : محمودرضا غواصه اهل شیراز و از شهدای تپه ۱۷۵ تیپ المهدی، سهراب جوکار اهل فراشبند و از شهدای منطقه عملیاتی حاج عمران، حاج آقا دهقان و مهدی طاهری اهل شهرستان کازرون  شهدای شناسایی شده هستند.
رییس کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس گفت: یکی از این شهدا ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه همزمان با سالروز شهادت حضرت محمد(ص) در شهر شیراز تشییع می شود و چهار شهید دیگر به شهرستان های خود منتقل و پس از برگزاری مراسم های وداع با شهدا صبح روز جمعه با حضور مردم به خاک سپرده می شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود : استان فارس در زمینه حفظ آثار و مستند کردن خاطرات مفقودان و تفحص کنندگان بسیار ضعیف عمل کرده و شاهد کم کاری هایی در این زمینه هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا