پذیرایی شهدا برای مردم از زبان حجت‌الاسلام ماندگاری

تا شهدا – حجت‌السلام محمدمهدی ماندگاری در یادواره شهدای غواص و عملیات «کربلای ۴» که جمعه شب در مسجد امام خمینی (ره) شهر قزوین برگزار شد با اشاره به عظمت جایگاه شهدا اظهار کرد: شهدا در محافل و مجالسی که به نام آن‌ها برپا می شود سه پذیرایی برای مردم دارند.
این استاد اخلاق در ادامه اذعان داشت: اول درسی که شهدا با آن از ما پذیرایی می کنند؛ حسرت دنیایی نداشتن است که متاسفانه برخی از افراد به صاحبان مال و پست‌های دنیایی حسرت می خورند در حالی که دنیا محل گذر است و فقط اعمال آدمی است که با وی خواهند ماند.
وی افزود: ای کاش مقام زنده بودن شهدا و روزی خوردن آن‌ها نزد خداوند را درک کنیم آن وقت است که رسیدن به این درجه برای ما می شود حسرت و رهروان این مسیر را همراهی می کنیم.
ماندگاری تاکید کرد: دومین پذیرایی مجلس شهدا اتمام حجت است اینکه ما بدانیم کجاییم و جزء کدام دسته از انسان‌ها قرار گرفته‌ایم.
این کارشناس مسائل دینی با استناد به سوره عصر که می فرماید انسان در خسران است مگر در ۴ صورت تصریح کرد: کسانی که ایمان آورده‌اند؛ زیان نمی کنند و مادران باید ایمان را از دوران شیردهی و حتی پیش از آن به فرزندانشان بیاموزند.
وی اضافه کرد: اگر مصداق «آمنوا» و به معنای واقعی از ایمان آورندگان باشیم؛ پول که هیچ، جان را هم باید در راه حق بدهیم.
ماندگاری، به اهتمام جدی در انجام عمل صالح اشاره کرد و گفت: عمل صالح به معنای اقتدای به امام و ولی فقیه است.
این استاد دانشگاه حق‌طلبی و حق‌شناسی را از ویژگی‌های انسانی معرفی کرد و با اشاره به آیه «و تواصعوا بالحق و تواصعو بالصبر» عنوان کرد: متاسفانه امروز در بیان حقایق آنچه را که به نفع خود بدانیم بیان می کنیم و این دور از منش انسانی است چراکه سکوت در حق‌گویی خسران دنیا و آخرت را به دنبال دارد.
ماندگاری یادآور شد: آخرین پذیرایی مجلس شهدا غربت است چراکه شهدا به ائمه پیوند خورده‌اند و ما باید در مجلس آن‌ها احساس غربت کنیم که چرا آنطور که شایسته است قدر شهدا ندانسته‌ و حق آنان را ادا نکرده‌ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا