اخبار

پاسداشت شهدای شعر و ادبیات در همایش "ترنم پرواز"

به گزارش تا شهدا؛ مراسم “ترنم پرواز” ویژه بزرگداشت دو هزار شهید هنرمند برگزار می شود. این مراسم در پاسداشت شاعران و نویسندگان شهید روز پنجشنبه ۲۴ دی ماه از ساعت ۱۷:۳۰ با حضور صادق آهنگران، سعید حدادیان و تعدادی از هنرمندان و خانواده های شهدا در حوزه هنری برگزار خواهد شد.
کنگره سراسری ۲ هزار شهید هنرمند، در پنج رشته هنری شامل: سینما، تئاتر، هنرهای تجسمی، موسیقی و شعر و ادبیات اواخر دی‌ماه سال‌جاری توسط سازمان بسیج مستضعفین، سازمان بسیج هنرمندان با مشارکت و تعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حوزه هنری، خانه هنرمندان ایران، مرکز بسیج سازمان صدا و سیما و بنیاد فرهنگی روایت به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار می‌شود که مسئولیت بخش شعر و ادبیات و چند بخش دیگر بر عهده حوزه هنری انقلاب اسلامی است.
قرار است در این همایش از چند هنرمند شهید تجلیل شود که شهید حبیب غنی‌پور، از داستان‌نویسان کشور، در مراسم اختتامیه اصلی جزو هنرمندان شاخص تجلیل خواهند شد. همچنین قرار است در مراسمی که به منظور پاسداشت مقام شهدای شاعر و داستان‌نویس برگزار می‌شود، از شهید مجید حداد عادل، احمد زارعی، علیرضا شاهی، حسن جعفربیگ‌لو، یوسف ملک شامران و احمدرضا احدی تجلیل شود.
در بخش تجلیل از خادمین شهدا که سال ها عمر خود را صرف پژوهش در ادبیات شهادت کرده اند از نصرالله مردانی، قاسم سروی‌ها، حبیب‌الله معلمی و ابوالفضل سپهر تجلیل خواهد شد. همچنین از حمید سبزواری به عنوان چهره شاخص که بیشترین سروده‌هایش را به شهدا و انقلاب اختصاص داده تجلیل به عمل خواهد آمد.
همچنین قرار است از چند هنرمند که از خانواده‌های شهدا هستند نیز تجلیل شود که در این برنامه از مرتضی امیری اسفندقه، هادی خورشاهیان و حمیدرضا حامدی تجلیل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا