اخبار

يادواره ۲۴ شهيد دانش‌آموزي و فرهنگي کمیجان برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ این یادواره که با حضور خانواده‌های شاهد و ایثارگر، دانش‌آموزان و مسئولان کمیجان برگزار شده بود با خیرمقدم و سخنرانی مديريت آموزش و پرورش شهرستان آغار شد.
اسداله كمال‌آبادي همچنین ضمن تبریک هفته بسیج افزود: ياد و نام و خاطره شهدا بايد هميشه در فضاي جامعه زنده نگه داشته شود.
حجت‌الاسلام مجيد شرفي از مبلغين حلقه صالحين حوزه علميه قم نیز در این مراسم با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای دانش آموز گفت: شهیدان نوری هستند که می‌توانیم با الگو قرار دادن خود با آنها به رستگاری و نجات در دنیای دیگر برسیم.
وی افزود: شهدا زنده هستند و ما را در این نقطه‌ای که برای آنها مراسم  مختلف می‌گیریم مشاهده می‌کنند، آنها نیازی به این کار ما ندارند آنها بی‌نیازند، این ما هستیم که احتیاج به یاری و مدد آنها داریم.
سخنران مراسم خطاب به دانش‌آموزان بسیجی گفت: شما دانش آموزان می‌توانید باالگوگیری از شهدا بخصوص شهدای دانش‌آموز به نمونه‌ای از یک دانش‌آموز موفق در جامعه تبدیل شوید، اگر روزی آن نوجوانان درس و مدرسه خود را رها کردند و اسلحه بدست شدند به این خاطر بود که شما در این زمان روی این میز و نیمکت‌ها با آرامش و بدور از ترس و واهمه درس بخوانید و با علم و دانش خود به جنگ دشمن بروید.
حجت‌الاسلام شرفی بيان كرد: علم و دانش جنگی است که امروزه حرف اول را در اقتصاد یک کشور می‌زند، جنگی که دشمنان با استفاده از همین علم و دانش سعی در منحرف ساختن خانواده‌ها، نوجوانان و جوانان ما را دارند، فضاهای را تشکیل می‌دهند که فراگیری علم و دانش را به صورت اصولی منحرف می‌کنند و شما باید در این زمینه هوشیاری لازم را داشته باشید.
وی اظهار كرد: ياد و نام شهدا بوده است كه امروز از ورود داعش به كشورمان جلوگيري شده و ديدن همين چفيه‌ها برگردن شما دانش‌آموزان بسيجي باعث لرزش بدن دشمن مي شود.
پرویز امیدی رئیس بنیاد کمیجان نیز درحاشیه این یادواره بابيان اينكه ما همه مديون خون شهدا هستيم گفت: وظیفه همه ما حفظ نام و ياد شهداست و اگر دراین رابطه کوتاهی کنیم، نمی‌توانیم به شهدا جواب بدهیم و این یادواره‌ها باید ما را متوجه این مسائل کند كه اگر شهدا نبودند امروز ما در آسايش و امنيت نبوديم. 
همچنین درحاشيه اين مراسم مادر شهيد رضا غلامحسيني خاطر نشان كرد: من هيچگاه جاي خالي فرزندم را احساس نمي‌كنم چراكه هميشه روحش را درخانه احساس مي‌كنم و در اكثر اوقات در خواب كنارم هست و مرا هميشه دلداري مي‌دهد و مي‌گويد «مادرم فقط حضرت زينب(س) را به خاطر داشته باش كه چقدر صبور بود تا شما هم آرامش داشته باشيد».
در ادامه برنامه رضا سلطاني‌نژاد معاون نيروي انساني سپاه كميجان به روايتگري پرداخت و پخش كليپي از دانش‌آموز شهيد طاهر اسدي‌نيا، برپايي نمايشگاه عكس و تجليل از خانواده‌هاي شهداي دانش آموزي و فرهنگي از دیگر برنامه‌های این یادواره بود. 
گفتنی است این یادواره به مناسبت هفته بسيج صبح روز دوشنبه دوم آذرماه ۹۴ مصادف با يازدهمين روز از ماه صفر درسالن دبيرستان قمر بني هاشم(ع) با حضور حجت‌الاسلام مجيدشرفي از مبلغين طرح صالحين حوزه علميه قم، مجتبي مخلص‌آبادي فرمانده سپاه، پرويز اميدي رئيس بنياد كميجان و ديگر مسئولان شهرستاني و تعداد كثيري از خانواده‌هاي محترم شهدا و تعداد ۱۶۰ دانش‌آموز بسيجي با همکاری بنیاد شهید و آموزش و پرورش کمیجان برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا