«ولایت مداری» بزرگترین توصیه شهدا به مردم است

تا شهدا – حجت الاسلام والمسلمین علی‌اصغر مهرابی در یادواره ۳۱ شهید والامقام روستای غنی‌آباد دامغان که با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده سپاه ناحیه دامغان، اعضای شورای اسلامی شهر و جمع کثیری از خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در محل حسینیه این روستا برگزار شد، با بیان اینکه یادواره‌های گرامیداشت یاد آنان محافل ذکر و عشق به خدا است اظهار کرد: شهدای ما رهروان حقیقی آرمان قیام امام حسین(ع) هستند.
مسئول حوزه نمایندگی آماد و پشتیبانی سپاه با اشاره به آیات ۱۶۹ تا ۱۷۱ سوره آل عمران مقام زاید الوصف شهدا و حیات و روزی خوردن آنها در نزد پروردگار بعد از کشته شدن در راه خدا را یادآوری کرد و گفت: اینگونه است که امام خمینی(ره) شهدا را ذخائر عالم بقا می‌نامد که در آخرت بسیاری از انسان‌های لایق را شفاعت می‌کنند.

وی با بیان اینکه بالاترین آرزوی شهدا قرار گرفتن در سایه لطف خداوند بوده که بدان دست‌یافته‌اند، اضافه کرد: اکنون بزرگترین توصیه شهدا به جاماندگان از کاروان شهادت و دیگر اقشار ملت دست بر نداشتن از دامان ولایت است زیرا قرار گرفتن در رتبه قبولی حزب خداوند مستلزم دست در دست ولایت داشتن است.
استاد حوزه و دانشگاه شهدا را مصداق بارز محسنین دانست و گفت: وصیت‌نامه‌های شهدا بزرگترین کتاب معاصر درس زندگی و نمود عقل، ایمان و شخصیت متعالی آنان است و اکنون عمل به این وصایا و حفظ و قدردانی از جایگاه رفیع پدران و مادران شهدا وظیفه فراموش نشدنی ما است.

مقامی رفیع تر از جایگاه شهدا وجود ندارد
حجت‌الاسلام مهرابی خاطرنشان کرد: خداوند در آیه ۱۱۱ سوره توبه مقام شهدا را درخشان توصیف کرده و تأکید دارد که مقامی رفیع تر از جایگاه شهدا وجود ندارد، همانا حضرت حق بهترین خریدار جان آنان است که به بهای رضای خود و بهشت متاع شهدا را می‌خرد.
وی با تأکید بر اینکه خداوند مشتری بندگان مؤمنش است به تبیین ویژگی‌های ایمان و مؤمنان پرداخت و افزود: مرحله اول ایمان اقرار به زبان و مرحله دوم باور قلبی است آنچنان که هر چه برزبان جاری می‌کند قلبا آن را پذیرفته باشد، زیرا قلب جایگاه هدایت است، و مکمل این دو مرحله عمل اعضاء و جوارح انسان در مسیر رضای خدا است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: خداوند مشتری جان و مال کسانی است که مردان روز‌های سخت و عرصه‌های مقابله با دشمن در گرمای سوزان خوزستان یا سرمای جان‌فرسای کردستان بودند، آنان که در این راه مجاهدت کردند، در این مسیر دشمنان دین خدا را کشتند و کشته شدند.
مسئول حوزه نمایندگی آماد و پشتیبانی سپاه با بیان اینکه معامله با خدا تجارت پرسودی برای آدمی است، تصریح کرد: خداوند جان و مالی که خود عطا کرده را این‌چنین گران‌قیمت می‌خرد و این موهبتی الهی است که پروردگار وعده آن را در تورات و انجیل و قرآن به انسا‌ن‌ها داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا