وصیت‌ نامه شهدای عزیز در کلاس درس برای دانش‌ آموزان بازگو شود

تا شهدا – سردار مهدی ظفری مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان، در نخستین یادواره ۳۰۰ شهید بسیجی دانش آموز با عنوان “همکلاسی های آسمانی” گفت: در دنیای امروز ما در تشخیص تقدم عقلانیت و هیجان دچار اشتباه می شویم و هیجان زده عمل می کنیم در حالیکه ابتدا باید عقل را به کار گرفت و بعد دچار هیجان زدگی شد اما متاسفانه این امر مشکلات بسیاری به وجود آورده است.

وی اظه: برگزاری یادواره های این چنینی تمرینی برای آمادگی و آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان با امام راحل و شهدا و ادامه دادن راه این عزیزان است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با اشاره به اینکه برگزاری یادواره های شهدا تاثیر فراوانی در خارج از کشور دارند، افزود: دشمن از اینکه دانش آموزان ما با شهدا آشنا شوند واهمه دارد.

وی گفت: رزمندگان در صحنه نبرد و اسارت تنها رضایت خدا را در نظر داشتند و تلاش می کردند رفتارشان زیبنده سرباز اسلام باشد.

ظفری اظهار کرد: طبق فلسفه و دین برای رسیدن به هدف نمی توان از هر وسیله ای استفاده کرد به طوریکه هدف وسیله را توجیه نمی کند و شهدا این مساله را رعایت می کردند.

وی افزود: نباید منتظر جنگ باشیم تا شهید شویم بلکه متناسب با زمان می شود شهید شد و می توان به مقام شامخ شهدا دست یافت بنابراین باید نوع نگاه به ایثارگری را عوض کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان گفت: در گذشته دشمن روبروی ما قرار داشت اما اکنون پنهان و همراه با نفس ماست بنابراین باید بتوانیم این دشمن را شکست دهیم.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه از سرمایه های انقلابی خود کمتر استفاده می کنیم، اظهار داشت: وظیفه دانش آموزان آن زمان رفتن به جبهه های جنگ و دفاع و شهید شدن بود و امروز باید وظایف دانش آموزان را بشناسیم و متناسب با آن عمل کنیم.

لازم به ذکر است، نخستین یادواره ۳۰۰ شهید بسیجی دانش آموزی با عنوان “همکلاسی های آسمانی” به همت حوزه مقاومت سردار شهید حسن ترک و دبیرستان دکتر شریعتی در همدان برگزار شد و در پایان مراسم از از مادر شهید حسن ترک تجلیل به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا