وصیت‌نامه شهدا بیش از پیش مورد توجه افراد جامعه باشد

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام سیدشجاع‌الدین ابطحی، امروز در مراسم تشییع و خاکسپاری پیکرهای مطهر شهدای گمنام دانشگاه ولایت ایرانشهر، گفت: حقیقیت آن است که شهیدان زنده‌اند و نزد خداوند روزی داده می‌شوند.
 امام جمعه ایرانشهر بیان کرد: جایگاه معنوی شهدا به گونه‌ای است که شاهد و ناظر بر اعمال ما هستند نباید به آرامگاه شهدا به چشم قبر نگاه کنیم آنان دلباختگان شهادت بوده‌اند.
 وی به ویژگی‌های حضور شهدا در دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: ترویج فرهنگ شهادت در میان دانشجویان از اهمیت بالایی برخوردار است اگر دانشجویان با روحیه شهادت درس بخوانند به کسب تعهد و تخصص در کنار هم نائل می‌شوند.
 حجت الاسلام ابطحی عنوان کرد: دانشگاهیان باید به خود ببالند زیرا که پیشگامان عرصه شهادت از دانشگاه برخاسته‌اند شهدایی چون سیدحسین علم الهدی در درجه‌ای از علم و آگاهی قرار گرفتند که کم‌کاری و خیانت بنی‌صدر را آشکار کردند.
 وی با تقدیر از استقبال پرشور دانشگاهیان ایرانشهری از شهدای گمنام اظهار داشت: این استقبال نشان داد که روح شهدا در دانشجویان دمیده شده و ما نیز فخر می‌کنیم که چنین روحیه‌ای در دانشگاه زنده است و امروز همگان اعم از دانشجو و طلبه به استقبال شهدا آمدند.
 امام جمعه ایرانشهر خاطرنشان کرد: مزار شهدا برای ما تذکر است که هرگاه حال و هوای معنوی انسان آلوده شود با حضور بر سر مزار آنان زنگارها از بین می‌رود.
 وی تأکید کرد: وصیت‌نامه شهدا باید بیش از پیش مورد توجه ما باشد, آنان روح مسؤولیت‌پذیری و ولایت‌پذیری را در خود داشتند و در کلاس ولایت نمره بالایی کسب کردند, همین امر نیز سبب پر کشیدن آنان شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا