اخبار

وصیت‌نامهٔ شهید اسدالهی به سه زبان رونمایی شد

به گزارش تا شهدا؛ در آئین اختتامیه چهارمین سمینار علمی «آینده‌شناسی انقلاب اسلامی مبتنی بر آرمان مهدوی» که غروب چهارشنبه ۱۴ بهمن با حضور اساتیدی چون دکتر پورعزت، دکتر فاتح‌راد، دکتر تقوی، دکتر رجبی دوانی، دکتر شجاعی زند، دکتر زاهدانی و حجت‌الاسلام پورسیدآقایی در سالن همایش‌های مسجد مقدس جمکران برگزار شد، از کتابچه وصیت‌نامه سه زبانه شهید حمیدرضا اسداللهی رونمایی شد.
 
در این برنامه، سید مجید امامی رئیس بنیاد پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران، ضمن خواندن فرازهایی از این وصیت‌نامه نورانی، به ذکر جایگاه رفیع این شهید عالی مقام پرداخت و از خدمات ارزشمند وی تجلیل کرد.
 
کتابچه وصیت‌نامه شهید اسداللهی با ذکر مقدمه‌ای کوتاه در شرح حال این شهید بزرگوار، حاوی متن کامل وصیت‌نامه این خادم مرکز اصحاب‌الحسین (ع) و مرکز پژوهش‌های مسجد جمکران با دستخط خود او و همچنین متن چاپی آن به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی است.
 
در بخشی از مقدمه این وصیت‌نامه آمده است؛ حمید عزیز! با سفرت به سوی آسمان و شنیدن مقدمات آن، چند روزی دست‌ها به کمر گرفتیم، بر زمین زانو زدیم، اشک‌ها ریختیم و به غبطه نشستیم! اما امروز؛ امروز خورشید برای‌مان طلوعی دیگر داشت. با شنیدن وصیتت، دوباره برخاستیم، کمر راست کردیم و سینه سپر! چشم‌ها به آسمان دوختیم و به محضر پروردگار متعال و ولیّش به دوستی با تو افتخار کردیم و به ملائک فخرفروشی نمودیم.
 
حمید ما! تبیین تو از انقلاب به عنوان یک ساطعه از «نور»، و نه پدیده صرفاً «اجتماعی و سیاسی»، اگرچه فاصله‌اش با نگرش مراکز دانشی ما بسیار است اما تبیینی صحیح و مایه مباهات است. تو خود می‌دانی که چه می‌گویم!
 
حمید عزیزم! سخنت با محمد خردسالت، حتی در میان خواص از جمله سالکان و اندیشمندان مایه مباهات است؛ «زندگی برای مهدی (عج)» اوج قله‌ای است که تنها در فرهنگ «السابقون السابقون» معنا می‌پذیرد…!
 
این سخن، شایسته کرنش و تعظیم به پروردگار متعال و مباهات بر عالمیان است که سربازی از سربازان حریم انقلاب، با فرزند خویش این‌چنین سخن بگوید: «محمدجان! عزیزم! من تو را از خدا برای خودم نخواستم. از خدا خواستم فرزندی به من دهد که سرباز امام زمان (عج) بشود… زندگی نکن برای خودت، زندگی کن برای مهدی (عج)؛ درس بخوان برای مهدی (عج)؛ ورزش کن برای مهدی (عج)».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا