وداع با شهدا در دانشگاه علوم و فنون چالوس

تا شهدا:  پیکرهای مطهر ۳۰ آلاله شهید در مازندران که صبح پنج‌شنبه در شهرستان رامسر مورد استقبال گرم مردم این شهرستان قرار گرفتند، عصر پنج‌شنبه در امواج محبت و ارادت مردم نشتارود و عباس‌آباد، تشییع شدند.
باوجود گرمای طاقت‌فرسای هوا، اما مردم ولایتمدار و بابصیرت این شهرها به استقبال شهدا آمدند و هرکدام به نوعی ارادت خود را به آلاله‌های سرخ وطن نشان دادند؛ یکی با حفظ حجاب خود، یکی با دود کردن اسپند، یکی با برپایی ایستگاه صلواتی، یکی با توزیع نذری، یکی با قربانی کردن گوسفند، عده‌ای نیز سینی‌های حنابندان تهیه و پس از تبرک دادن در بین تابوت‌های شهدا، بین مردم توزیع کردند.
شهدای غواص در شهرهای نشتارود و عباس‌آباد، زیر باران گل‌ و گلاب مشایعت شدند و جمعیت حاضر نیز به نسبت جمعیت این دو شهر، بسیار خودنمایی می‌کرد.
ترافیک سنگینی در میعادگاه‌های استقبال از شهدای غواص ایجاد شده بود که با تدابیر ماموران انتظامی و راهور بالاخره پس از دقایقی به حالت عادی بازگشت.
برخی از مسافران که گویی اطلاعی از تشییع شهدای غواص نداشتند؛ ابتدا با عصبانیت از ترافیک ایجاده شده گلایه‌مند می‌شدند اما پس از اطلاع، از خودرو خارج شده و شهدا را حتی برای چند لحظه مشایعت می‌کردند.
به گزارش فارس، شهدای غواص در شهرهای سلمان‌شهر، کلارآباد و هچیرود نیز مورد استقبال باشکوه مردم این شهرها قرار گرفتند و پس از آن به دانشگاه علوم و فنون دریایی چالوس منتقل شدند.
مراسم وداع با غواصان شهید در این دانشگاه با حضور خیل عظیمی از بسیجیان، دانشجویان، خانواده‌های شهدا و مردم چالوس و شهرهای اطراف به همراه مداحی، پخش کلیپ و سخنرانی یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برگزار شد، ۳۰ غواص شهید روزهای حماسه و ایثار صبح، بعداظهر و شامگاه فردا در شهرهای چالوس، نوشهر، رستم‌رود، ایزدشهر و محمودآباد تشییع می‌شوند.
* فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا