هويت يكي از شهداي گمنام كامياران احراز شد / شناسایی پيكر شهيد «ترابعلي باقري لاجورد»

تا شهدا: سرهنگ “ميكائيل ساعدي”جانشين فرمانده سپاه شهرستان كامياران صبح امروز شنبه در حاشیه اعزام هیئتی به شهر رزن از توابع همدان در گفت وگوي اختصاصي با خبرنگار ما از شناسايي يكي از شهداي گمنام مدفون شده در شهر كامياران خبر داد.
 
ساعدي در اين باره اظهار داشت: با توجه به آزمايشات”دي ان اي” كه از شهداي گمنام قبل از به خاكسپاري آنان صورت مي گيرد اين شهيد گمنام شناسايي شده وحال هیئتی عازم شهر رزن است كه به خانواده اين شهيد بزرگوار خبر شناسايي را اعلام نماييد.
 
جانشين فرمانده سپاه كامياران با اشاره به هويت اين شهيد گرانمايه اظهار داشت: اين شهيدمعظم  “باقر ترابي لاجورد” نام دارد كه اهل يكي از روستاهاي اطراف رزن در استان همدان مي باشد.وي در سال ۶۱درعمليات والفجر در منطقه عملياتي فاو به درجه رفيع شهادت نائل آمده است.
 
ساعدي افزود: بعد از آن كه پيكر اين شهيد بزرگوار در سال ۹۰ در منطقه فاو پيدا شد با اين گمان كه ممكن است از شهداي استان هاي غرب كشور باشد با شهيد گمنام ديگري در كامياران به خاك سپرده شدند.
 
وي در ادامه بيان داشت: اين دو شهيد گمنام در سال ۹۲و با استقبال بي نظير شهروندان كامياراني در يكي از بهترين نقاط كه مشرف بر تمام ناحيه شهري مي باشد به خاك سپرده شدند و مزارآنان تحت عنوان “تپه شهداي گمنام” به محلي زيارتي فرهنگي تبديل شد.
 
ساعدي درباره عكس العمل مردم كامياران به وجود مزار شهداي گمنام در اين شهر خاطرنشان كرد:شهروندان كامياراني كه هميشه قدردان شهدا بوده اند، محل مزار شهدا را به عنوان محل راز و نياز خود قرار داده و كرامت شهدا بهره فراواني مي برند؛ بدين خاطر اين تپه به عنوان محل زيارتي و فرهنگي در شهر شناخته مي شود.
 
جانشين فرمانده سپاه كامياران در پايان با اعلام برگزاري يادبود اين شهيد گرانقدر، اعلام كرد: روز دوشنبه هفته جاري با حضور خانواده شهيد معظم ترابي لاجورد، مراسم يادبودي در تپه شهداي گمنام كامياران برگزار خواهد  شد و عموم شهروندان كامياراني مي توانند در اين مراسم شركت نمايند.
* شاهو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا