اخبار

همه ما از عنایات شهدا بهره مند می‌شویم

تا شهدا؛ یادواره شهدای ادوات و ضد زره خراسان جنوبی به همت بنیاد شهید  امور ایثارگران این استان و با همکاری سپاه استان، با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان بیرجند و استان خراسان جنوبی و همچنین با حضور سردار اکبر نجاتی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در محل سالن جماران شهرستان بیرجند برگزار شد.
سردار اکبر نجاتی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در یادواره شهدای ۱۷۸ شهید ادوات و ۲۳ شهید کربلای ۴ و ۵ خراسان جنوبی، گفت: شهدا در مسیر ایثار، تمامی داشته های خود را گذاشتند و ما امروز از عنایات شهدا بهره مند می شویم.
وی تصریح کرد: امروز گفتمان انقلاب اسلامی در دنیا رایج و هم چنین در حال توسعه است و اسلام هراسی که در دنیا به راه افتاده به دلیل قدرت اسلام است که همه از آن واهمه دارند. اسلام ناب آن چنان گسترش یافته که باید گفت برون رفت تمامی مردم از مشکلات به دست اسلام است و اگر اسلام خواهی نباشد، اسلام هراسی معنایی ندارد.
وی افزود: دشمنان نیز در برابر اسلام آرام نیستند و با جریان های سخت همانند شهادت شیخ نمر، کودتا و ایجاد گروهک ها می خواهند جلوی آن را بگیرند.
سردار نجاتی گفت: در دوران ۸ سال دفاع مقدس دشمن بعثی به نمایندگی از استکبار جهانی به ایران حمله کرد و رزمندگان جانانه در مقابل آن ایستادگی کردند.
وی با تاکید بر اینکه اگر ایثار و شهادت‌های رزمندگان نبود امروز نامی از ایران و اسلام در جهان وجود نداشت، ‌افزود: دشمن بعثی در آن زمان قصد کرده بود که تهران را تصرف کند، اما مردم دلاور ایران از شرقی ترین و جنوبی ترین مناطق کشور برای دفاع از ایران اسلامی به غرب کشور رفتند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با اشاره به اینکه ایران اسلامی به دفاع مقدس مفتخر است، گفت: این مرز و بوم سرزمین شب زنده داران و شیران روز است، به همین دلیل مقام معظم رهبری فرموده اند زنده نگه داشتن یاد شهدا یک فریضه واجب است.
سردار نجاتی در پایان صحبت های خود گفت: مردم خراسان بزرگ در دوران دفاع مقدس خوب درخشیدند و امروز همه باید بصیرت داشته باشند و باید چشم و گوش همه به فرمان مقام معظم رهبری باشد تا این کشتی به ساحل برسد و با پایداری و ایستادگی ایران اسلامی الگویی برای جهان اسلام باشد.
پخش کلیپ، اجرای گروه سرود، قرائت دکلمه توسط فرزند شهید تقی زاده و بیان خاطرات توسط راویان ایثار و شهادت، از دیگر برنامه های این یادواره باشکوه نیز بود.
شایان ذکر ست که در پایان این مراسم از کتاب گرای ۱۷۸ با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی مردم و خصوصا جوانان با شهدا و ایثارگران خراسان جنوبی، رونمایی شد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا