اخبار

همه شهداي ما اهل معروف‌اند

به گزارش تا شهدا؛ يادواره شهيد حاج صادق حقگويان شهيد شاخص اصناف كشور در سال ۹۴ و پدر سه شهيد بزرگوار سه شنبه ۲۹ دیماه ، در تالار مجتمع رفاهي انصارالحسين(ع) با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان ، مسؤولان كشوري و استاني، خانواده شهدا و اقشار مختلف اصناف و بازاريان برگزار شد.
* آيت‌ا… احدي: همه شهداي ما اهل معروف‌اند
آيت ا… احدي در اين مراسم با بيان اينكه امروز ضروري است به فلسفه ترويج شهادت وارد شويم، گفت: مسأله ترويج شهادت سه فلسفه مهم دارد كه اولين فلسفه آن اين است كه مي‌خواهد مدعيان اخلاص را بيازمايد و امروز هم اين جلسه وسيله آزمايش ماست.
آيت‌ا… مهدي احدي با بيان دومين فلسفه ترويج شهادت كه رساندن معلوم به فعليت است چرا كه هنوز مشخص نشده چه كساني اهل بيت(ع) و خداوند را دوست دارند، افزود: سومين فلسفه ترويج شهادت اين است كه مي‌خواهند افراد نفوذي و دوستان آنها را كه در ميان مسلمانان زندگي مي‌كنند بشناسند.
وي ادامه داد: بنا بر آنچه خداوند فرموده براي شناختن تكيه‌گاه بايد جهاد يا فقر اقتصادي در منطقه‌اي راه بيفتد تا مشخص شود هر كسي به كجا تكيه مي‌كند كه هر كس تكيه‌گاه او غير از خدا و اهل بيت(ع) و بر نفوذي‌ها باشد اهل طاغوت است.
آيت‌ا… احدي با اشاره به اينكه آرايش نفوذي، ترويج بي‌نمازي، مجاهدستيزي و به بازي گرفتن شهادت از سوي قرآن نهي شده و نبايد اجازه داد چنين مسائلي در جامعه گسترش پيدا كند، ابراز كرد: بايد به قرآن بيشتر اهميت داد و در ترويج قرآن بيشتر دقت كرد و رنگ اهل بيت(ع) را نيز از محيط زندگي مسلمانان خارج نكرد.
وي با تأكيد بر اينكه با ورود دو شبكه ماهواره‌اي نفوذي نبايد بازار ما متزلزل شود، افزود: باور من اين است كه اين انقلاب به انقلاب حضرت مهدي(عج) مي‌رسد.
آيت‌ا… احدي با بيان اينكه شهداي ما اهل معروف‌اند و ما نبايد از آنها جدا شويم، ادامه داد: ايمان به خدا و سودرساني انسان به برادرانش دو خصلت اساسي است كه اگر اينها ترك شود و مردم گرايش به شرك داشته باشند ديگر نمي‌توانند راه اهل معروف را ادامه دهند.
وي تصريح كرد: انسان بايد به آن شاخص عظيم معنويت برسد كه شخصيت او در سايه اين شاخص بزرگ شكل مي‌گيرد.
* سردار فرجيان‌زاده: اقدامات شهيد حقگويان الگويي براي مسؤولان ماست
معاون هماهنگ‌كننده سازمان بسيج مستضعفان نيز با بيان اينكه شهيد حقگويان از چهره‌هاي مؤمن، متدين و مورد اعتماد اين شهر بوده و از خدمات او همه مردم شهر بهره‌مند هستند، گفت: همه اينها كارهاي بزرگي است كه توسط او و يارانش با آينده‌نگري قبل از انقلاب اسلامي انجام گرفته است.
سردار سعيد فرجيان‌زاده با اشاره به اينكه مهديه قبل از انقلاب محل جوشش انقلاب بود، ادامه داد: اقدامات شايسته شهيد حقگويان الگو و درسي است براي همه مسؤولاني كه امروز مي‌خواهند كار فرهنگي و كار خدماتي كنند و به مردم خدمت‌رساني نمايند.
وي با اشاره به اينكه بازار ايران اسلامي قبل از انقلاب و امروز مملو از چنين چهره‌هاي درخشاني است و هر آنچه امروز داريم مديون شهيد حقگويان‌ها و فرزندان شهيد اين افراد هستيم، افزود: تا ابد مديون اين شهدا هستيم و امروز هر چه سربلندي داريم و كشور ما در تراز بالاي امنيت در منطقه قرار گرفته و توان موشكي كشور وحشت به دل دشمنان انداخته است به بركت خون اين شهداي گرانقدر است.
اين فرمانده و پيشكسوت ۸ سال دفاع مقدس توانمندي‌هاي علمي و هسته‌اي ايران را مديون شهداي گرانقدر و نشأت گرفته از رشادت و فداكاري شهداي هسته‌اي ايران دانست و اضافه كرد: اگر امروز فرزندان شما از مرزهاي دريايي كشور با اقتدار و عظمت دفاع مي‌كنند و تفنگ‌داران آمريكايي را دستگير مي‌كنند اينها مرهون شهدا و الهام گرفته از شهداست.
وي با بيان اينكه امروز ايستادگي مردم يمن زير شديدترين بمباران‌هاي آل‌سعود و آمريكاي جنايت‌كار الهام گرفته از شهداي ايران اسلامي است، گفت: اگر حرم حضرت ابا عبدا…(ع) در تعرض داعشي‌ها قرار مي‌گيرد و كساني از اين حرم دفاع مي‌كنند به بركت خون شهداست و اگر عالم بزرگواري در نيجريه محبان اهل بيت(ع) را هدايت مي‌كند اين نيز به بركت و الهام گرفته از خون شهداست.
وي اضافه كرد: اين راه امام(ره) است كه ما را به اين عزت و سربلندي و افتخار رسانده است اما عده‌اي امروز در صدد تحريف اين مكتب و شخصيت امام(ره) هستند در حالي كه مكتب امام مكتب عزت‌آفرين ماست و بايد با جان و دل از آن محافظت كنيم و اجازه ندهيم به سنت امام(ره) خدشه‌اي وارد شود.
سردار فرجيان‌زاده حمايت از مستضعفان جهان و تكيه بر مؤمنان و حزب‌اللهي‌ها را از اصول خدشه‌ناپذير مكتب امام(ره) دانست و اظهار كرد: دوري از اشرافيت و ساده‌زيستي مسؤولان، تكيه بر اجراي عدالت اسلامي و حمايت از محرومان جامعه از اصول اين مكتب است كه عده‌اي به دنبال كمرنگ كردن اين اصول‌اند.
وي تصريح كرد: آمريكا در مكتب امام(ره) به عنوان شيطان بزرگ شناخته مي‌شود كه امروز هويت آن هيچ تغييري نكرده است و از داعش حمايت مي‌كند و در مكتب امام(ره) آمريكا همچنان همان شيطان بزرگ است.
سردار فرجيان‌زاده يادآور شد: امروز مكتب و سنت امام(ره) راه عزت و سربلندي ماست و آن كساني كه امروز صحبت از شوراي رهبري مي‌كنند خلاف قانون اساسي سخن مي‌گويند و بوي فتنه از اين كلام برمي‌خيزد.
وي در پايان تأكيد كرد: مردم آزاده ايران اسلامي راه امام(ره) را هرگز ترك نخواهند كرد و انحراف‌ها در اين مسير هرگز خللي ايجاد نمي‌كند و راه امام(ره) و شهدا با صلابت ادامه خواهد داشت.
* حسن‌پور: محل كسب شهيد حقگويان يادمان اين شهيد در همدان باشد
رئيس سازمان بسيج اصناف كشور نيز با بيان اينكه در سال ۹۳ بحث كنگره ۱۰ هزار بسيج اصناف مطرح شد، گفت: هر سال سردار نقدي از ما مي‌خواهد كه هر قشر يك شهيد شاخص را معرفي كند كه اين كار از سال ۸۹ شروع شده است.
غلامرضا حسن‌پور با اشاره به اينكه همه شهدا از تهران انتخاب مي‌شدند، عنوان كرد: سال گذشته تصميم گرفتيم از استان‌ها شهيد شاخص را انتخاب كنيم كه شهيد حاج صادق حقگويان به عنوان شهيد شاخص سال ۹۴ معرفي شد.
وي از ادامه روند انتخاب شهداي شاخص از استان‌ها خبر داد و افزود: شعاري با عنوان «هر واحد صنفي روشنگري در جنگ فرهنگي و اقتصادي» انتخاب كرده‌ايم تا شروع به پايه‌ريزي تمدن‌سازي اسلامي كنيم، چرا كه بازار در اين تمدن‌سازي جايگاه ويژه‌اي دارد.
حسن‌پور با اشاره به اينكه ۵۲۴ شهيد ترور در سطح كشور از اصناف و بازار تقديم انقلاب شده است، تصريح كرد: در سال آينده انتخاب شهداي انقلاب را كه قبل از انقلاب به شهادت رسيدند در دستور كار داريم.
وي با بيان اينكه كتاب شهيد حقگويان بايد تنظيم شود، اظهار كرد: محل كسب شهيد حقگويان نيز مي‌تواند يادمان بسيار خوبي براي اين شهيد در شهر همدان باشد.
* علي حقگويان: پدرم ما را با فرهنگ ديني پرورش مي‌داد
فرزند شهيد حقگويان نيز در اين مراسم در رابطه با خصوصيات اخلاقي شهيد حاج‌ صادق حقگويان گفت: او بسيار دين‌باور و بسيار مذهبي بود و بر روي مسائل و احكام ديني انگشت مي‌گذاشت و ما را با فرهنگ ديني پرورش مي‌داد.
علي حقگويان با اشاره به اينكه پدر او معتقد بود كار بايد گروهي انجام شود تا به نتيجه برسد، ابراز كرد: ايشان مريد شهيد آيت‌ا… مدني و مرحوم حاج سيدمحمد جلالي بود لذا اين مؤسسات خيريه را كه در همدان شاهد آنها هستيم با كمك دوستان و همكاران خود احداث و پايه‌ريزي كرد.
وي در رابطه با احداث مسجد مهديه عنوان كرد: پدرم با همكاري اهالي متدين محل قطعه زميني را براي احداث مسجد خريداري كردند و مسجد مهديه را پايه‌ريزي نمودند و صندوق قرض‌الحسنه مهديه را با همکاري ديگران به صورت تدريجي شكل دادند.
وي تصريح كرد: جوانان اگر مي‌خواهند در كارهايشان توفيقي حاصل كنند بايد به كار گروهي ارزش دهند و با همفكران خود همراه شوند تا به موفقيت دست پيدا كنند.
* سردار مجيدي: بركات شهيد حقگويان همچنان در همدان آشكار است
جانشين فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) استان همدان نيز با اشاره به برپايي يادواره شهيد حقگويان براي گراميداشت خانواده اين شهيد كه الگويي براي نظام جمهوري اسلامي ايران است، گفت: شهيد حسن حقگويان يكي از فرزندان شهيد قبل از انقلاب در دفاع از ولايت و دو فرزند ديگر شهيد حاج صادق حقگويان، شهيدان احمد و محمدرضا حقگويان در عمليات‌هاي دفاع مقدس به شهادت رسيدند.
سردار مظاهر مجيدي با بيان اينكه خانواده شهيد حقگويان آنچه را در طبق اخلاص داشتند براي انقلاب دادند، اضافه كرد: زحمات اين خانواده و شهيد حاج صادق حقگويان همچنان در همدان آشكار است و ما از بركات آثار آنها برخورداريم.
در پايان مراسم نيز با حضور آيت‌ا… احدي، سردار فرجيان‌زاده معاون سازمان بسيج مستضعفان، حسن‌پور رئيس سازمان بسيج اصناف، الهي‌تبار معاون سياسي و امنيتي استاندار همدان و ساير مسؤولان از خانواده‌هاي شهيدان حقگويان، عرب‌زاده و سيدرضا حسيني تقدير و تجليل شد.
دوروزي مشاور استاندار همدان در امور بانوان نيز پس از دريافت تقديرنامه در خصوص شهيد عرب‌زاده پدر خود مطالبي را عنوان كرد و گفت: پدرم در سال ۱۳۶۰ به دليل فعاليت‌هاي انقلابي مقابل منزلمان به شهادت رسيد و پس از او پسرهايش نيز در عمليات‌هاي دفاع مقدس شهيد شدند و مادرم نيز ۶ ماه پيش به سوي همسر و فرزندانش شتافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا