همرزم شهید چمران آسمانی شد

به گزارش تا شهدا؛ سردار سرافراز صارم طهماسبی، صبح امروز(۱۵ آبان) بعد از مدت ها تحمل رنج و بیماری ناشی از  جراحت های دوران ۸ سال دفاع مقدس، دعوت حق را لبیک گفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد.
 
سردار صارم طهماسبی، از رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس، جانباز و آزاده، گستره مبارزاتش از از بلندی های جولان با هم رزمی شهید چمران تا جبهه های نبر حق علیه باطل در دوران ۸ سال دفاع مقدس بود.
 
وی، در سال ۱۳۳۳ در روستای سرابباغ از توابع شهرستان آبدانان دیده به جهان گشود و دوران ابتدایی و راهنمایی را در همان روستا به پایان رساند و برای گذراندن مقطع متوسطه راهی آبدانان، دهلران و شهرستان اسدآباد استان همدان شد.
 
سردار صارم طهماسبی، سال ۱۳۴۹  پس از آشنایی با شهیدان محمد منتظری و علی اندرزگو وارد مبارزات سیاسی بر علیه رژیم ستمشاهی شده و توسط ساواک ایلام شناسایی و دستگیر شد و در سال ۱۳۵۰ همراه با چند نفر از همراهان و مبارزان انقلابی به لبنان سفر کرد.
این سردار سرافراز اسلام، به مدت پنج سال، ضمن فراگیری فنون و آموزش های رزمی و پارتیزانی و زندگی در شرایط بسیار سخت، در کنار مجاهدان و مبارزان جنبش امل لبنان بر ضد رژیم غاصب اسراییل در سرزمین های اشغالی جنگید و توسط ماموران ارتش اسراییل به شدت مجروح شد که آثار به جای مانده از جراحات آن زمان در پای چپ این مجاهد نستوه همچنان باقی مانده بود.
 
وی، پس از سرنگونی رژیم پهلوی و برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دستور و همراه شهید محمد منتظری با یک فروند هواپیمایی نظامی برای تکمیل ماموریت ها و فراگیری آموزش های پیشرفته دوباره راهی لبنان و شهرهای«سور، صیدا، نبتیه و جرج البراجنه» شد و پس از گذشت یک سال و نیم به کشور بازگشت و با هماهنگی و دستور شهید مصطفی چمران در جبهه میانی جنگ تحمیلی به صف نبرد علیه متجاوزان بعثی پیوست.
 
سردار سرافراز صارم طهماسبی صبح امروز(۱۵ آبان) با ۷۰ درصد جانبازی و ۵۰ ماه اسارت در اثر جراحت های ناشی از مبارزات طولانی خود در لبنان و دوران ۸ سال دفاع مقدس جان به جان آفرین تسلیم کرد.
 
خبرگزاری شبستان نمایندگی استان ایلام این ضایعه را به مردم شهید پرور استان ایلام و به ویژه مردم آبدانان تسلیت عرض می کند، روح شاد و قرین رحمت واسعه الهی باد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا