همایش پدران آسمانی توسط دبیرستان شاهد فاطمه الزهرا(س) اراک برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ یک جانباز دوران دفاع مقدس در این همایش گفت: وجود و هستی ما مهمتر از هر مسئله دیگری است اگر آن را صرف علم کنیم چون علم یک موضوع ارزشی است نسبت به نگاهی که جامعه به علم دارد افراد برای علم آموز نیز ارزش قائل می شوند.
اسماعیل نادری افزود: اگر سرمایه خود را صرف عدالت، آزادی، کمک به دیگران و… کنیم به همان میزان که این موارد ارزشی هستند پول ما نیز ارزشمند می شوند و ما در خود احساس ارزشمندی می کنیم.
وی ادامه داد: مفاهیم دین، مذهب، عدالت، آزادی و مردم دارای ارزش هستند و زمانی که برای این مفاهیم وقت بگذاریم و هزینه کنیم به همان اندازه که وقت و سرمایه مالی خود را صرف می کنیم به همان اندازه نیز خود ما دارای ارزش می شویم.
این جانباز دوران دفاع مقدس اظهار داشت: هر فرد در هر جامعه ای که زندگی می کند مفاهیم مردم، وطن و خاک میهنش را دوست دارد و هر شخصی که برای این مجموعه ارزشی کاری انجام بدهد دیگران نیز برایش احترام قائل هستند چون به سرچشمه هایی وصل می شوند که افراد به آن اعتقاد دارند.
نادری بیان کرد: هیچ جامعه ای نیست که شهید را دوست نداشته باشد چون شهید فردی است که همه وجود و همه زندگی اش را بدون هیچ توقع و انتظاری می بخشد، البته میزان این محبت متفاوت است.
وی ابراز داشت: خانواده شهدا مثل یک سرچشمه اعتقادی خود ارزشمند هستند و شما فرزندان شهید را با خودتان می سنجند.
این جانباز هشت سال جنگ تحمیلی گفت: شهید ایثارگر تجلی یک مجموعه معنوی در جامعه است اگر بخواهند معنویت یک جامعه را نشان بدهند به اخلاص، نوع شهادت، ایثار شهید و .. نگاه می کنند چون این شهدا نماد معنویت جامعه هستند.
نادری افزود: اگر ما در دوران دفاع مقدس مجهادت کردیم امروز وظیفه شماست که در راه علم تلاش کنید.
یکی از اساتید دانشگاه اراک نیز گفت: باید راه درست را تشخیص داد و در حرکت به سمت آن سرعت بخشید چراکه هرکس در راه خدا سرعت بگیرد نجات پیدا خواهد کرد.
حجت الاسلام ابوالفضل صابری افزود: باید دشمن شناس و حقیقت شناس بود تا راه صحیح را گم نکرد.
وی ادامه داد: شهدا و جانبازان چشم های بینای جامعه هستند که با بذل جان خود در راه اسلام حقیقت را برای ما روشن می کنند.
وی ادامه داد: شهدا شهید شدند تا ما پرواز کنیم و امروز وظیفه شما فرزندان شهید بسیار سنگین است و باید در جامعه الگوی دیگران باشید.
این روحانی شهرستان اراک اظهار داشت: جامعه امروز ما به ترتیب پدران آسمانی بسیار نیازمند است که این مهم به وجود مادران خوب وابسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا