اخبار

همايش همسران شاهد و جانبازان زن در اروميه برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ مديركل بنياد شهيد و امورايثارگران آذربايجان غربي در اين همايش با تبريك ايام دهه فجر اين ايام را فرصتي براي تبيين عظمت و جايگاه انقلاب اسلامي و نقش شهدا و ايثارگران در خلق اين حماسه عنوان كرد و گفت: روزهاي خاطره انگيز و سراسر غرور پيروزي انقلاب اسلامي فرصت خوبي است تا با بازنگري در نقش بي بديل شهدا نسبت به تداوم راه اين عزيزان مستحكم تر باشيم.
مهدي فعال در ادامه به تشريح برنامه هاي اين اداره كل در ايام دهه فجر اشاره كرد و افزود: تجليل و تكريم خانواده شهدا و ايثارگران از جمله برنامه هاي شاخصي است كه با همكاري ساير ارگانها پيگيري مي شود.
وي همچنين به تداوم مسير دفاع از ارزشهاي انقلاب و اسلام اشاره كرد و گفت: امروز شاهديم شهداي مدافع حرم با درك شرايط حساس نسبت به دفاع از ارزشها اقدام مي كنند.
مديركل بنياد شهيد استان حضور پرشكوه در راهپيمايي ۲۲ بهمن را وظيفه اي شرعي و ملي دانست و از آحاد مردم درخواست كرد با حضور پرشور در اين روز فرخنده دشمنان را نااميد تر سازند.
مدیرکل انتخابات استانداری آذربایجان غربی نيز در اين همايش گفت: در استان آذربایجان غربی ۲۵ هزار نفر از عوامل اجرایی انتخابات آموزش‌های لازم را دیده‌اند و تمام لوازم برای برگزاری انتخابات با شکوه و سالم مهیا است.
علی مصطفوی با بیان عوامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: عنایت خداوند، رهبری قاطع حضرت امام خمینی(ره) و وحدت و ایثارگری مردم از جمله عوامل تاثیرگذار در پیروزی انقلاب بود.
وی بیان کرد: ما هم در راهپیمایی ۲۲ و هم انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شرکت می‌کنیم تا به جهانیان اعلام کنیم که با تمام وجود از انقلاب اسلامی دفاع می‌کنیم
مصطفوی با اشاره به این که انقلاب اسلامی ایران، یک انقلاب مکتبی و مردمی است، گفت: انقلاب‌های زیادی بعد از پیروزی به بلوک شرق یا غرب وابسته شدند مانند انقلاب چین، روسیه و یا الجزایر اما انقلاب ایران با توجه به ویژگی‌های خاص آن، همچنان به استقلال خود ادامه می‌دهد.
مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی با یادآوری جایگاه کنونی بین‌المللی ایران تصریح کرد: هیچ جلسه‌ای در سطح بین‌المللی برگزار نمی‌شود مگر آن که ایران نیز حضور داشته باشد و گر نه آن نشست به نتیجه‌ای نخواهد رسید و باید گفت که ایران در عرصه بین‌المللی دستاوردهای زیادی داشته است.
وی گفت: استکبار جهانی در اوایل انقلاب موانع زیادی پیش روی ایران اسلامی نهاد از جمله آشوب‌های داخلی، محاصره اقتصادی و یا جنگ تحمیلی اما با عنایت الهی و رهبری قاطع امام خمینی(ره) از تمامی آن موانع با موفقیت عبور کردیم و برای اولین بار توانستیم حتی یک وجب از خاک کشور را به عنوان امتیاز به دشمن ندهیم.
مصطفوی با برشمردن شباهت‌های جنگ تحمیلی و مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: اگر در جنگ تمامی استکبار از صدام حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کرد در مذاکرات هسته‌ای هم استکبار جهانی با تمام قدرت در یک طرف قرار گرفت و ایران اسلامی در طرف دیگر و ما یک بار دیگر پیروز شدیم. وی بیان کرد: امروز اگر رژیم صهیونیستی از نتایج مداکرات هسته‌ای ناراحت است به خاطر پیروزی است که ایران در برابر ۶ قدرت جهانی به دست آورد.
در ادامه اين همايش از همسران و والدين شهداي هوانيرو تقدير شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا