اخبار

همايش آموزش «ياوران صبور» در مياندورد برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ عباسعلي رضايي مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران صبح امروز ۲۵ بهمن ماه در همايش آموزش «ياوران صبور» ويژه همسران معظم جانباز مياندرود كه در سالن اجتماعات دانشكده منابع طبيعي اين شهر برگزار شد ضمن تبريك ولادت با سعادت اسوه زهد و تقوي حضرت زينب كبري(س)، گفت: همسران معظم جانباز درس استقامت، صبوري، شكيبايي و شهامت را از پيام رسان كربلا حضرت زينب كبري(س) آموختند.
رضايي با بيان اينكه صبر، مقاومت و تحمل حضرت زينب(س) مثال زدني است، افزود: اين بانوي گرانقدر، صبر و شكيبايي و سختي در برابر ناملايمات را به مفهوم واقعي آن معنا و تفسير كرد.
وي به رسالت حضرت زينب (س) اشاره كرد و اظهار داشت: حضرت زينب(س) در تمامي شرائط همراه امام حسين(ع)، پيام رسان واقعه عاشورا و پرستار آل الله بود. نامهرباني ها، دشواري ها و ناجوانمردي ها هرگز در رسالت اين بانوي فداكار رخنه نكرد و او را از هدفش باز نداشت.
اين مسئول اظهارداشت: شما همسران جانباز همواره همچون حضرت زينب (س) در برابر سختي ها مقاوم بوده و صبر و استقامت را پيشه خود كرديد و اين عمل ارزشمند و خداپسندانه شما، ماندگار بوده و اجر و مزد الهي را به همراه خواهد داشت. شما همسران جانباز با الگو گرفتن از زينب كبري(س) و با تحمل همه مشكلات و سختي ها به انساهايي خدمت مي كنيد كه براي حفظ و استقرار نظام و انقلاب، افتخار آفريدند و امروز كشور مديون فداكاري و مجاهدت آنهاست.
مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران گفت: وقار، متانت، حجاب و ادب همسران جانباز نشات گرفته از مكتب حضرت زينب كبري(س) است.
رضايي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه اقتدار كشور ما در ميان كشور هاي منطقه حاصل خون شهداي عزيز است، افزود: اگر امروز دولت ما با توصيه هاي مقام معظم رهبري مد ظله العالي و با تدبير پس از ۱۲ سال حقانيت انقلاب ما را به جهانيان ثابت كرد به بركت خون شهدا و استقامت ايثارگران عزيز ما بوده است.
در اين همايش از خواهران معظم شاهدي كه از والدين خود(پدر و مادر شهيد) نگهداري و پرستاري می کنند، تجليل و از آنان قدرداني شد.
فرماندار مياندرود نيز در اين همايش گفت: بزرگ ترين افتخار شما اين است كه حضرت زينب(س) را الگوي خود قرارداديد. كار شما در مورد رسيدگي به جانبازان ارزشمند بوده و قدر خدمت خود را بدانيد.
همايش آموزش ياوران صبور به همت بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان مياندرود برگزار شد. در اين همايش يكي از اساتيد دانشگاه، مطالب علمي، كاربروي، تخصصي و آموزشي خود را در ارتباط با توانمند سازي همسران جانباز در مواجهه با مسائل بيان داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا