اخبار

هفتمین یادواره شهدای گردان‌های آتش در همدان برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ هفتمین یادواره شهدای گردان‌های آتش لشکر ۳۲ انصار الحسین(ع) شامگاه پنجشنبه در مسجد امام حسین(ع) و با حضور پرشور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، پیشکسوتان گردان‌های آتش همدان، سردار عبدالفتاح اهوازیان یکی از فرماندهان قرارگاه نصرت، سردار مظاهر مجیدی و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.
فرمانده قراره گاه نصرت در این مراسم با بیان اینکه ۴۰۰ شهید گردان‌های آتش در همدان تقدیم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شده است، اظهار داشت: بیان این تعداد شهید در ظاهر شاید موضوع ساده‌ای باشد ولی با توجه به اینکه گردان پشتیبانی کننده رزمندگان بود و خط شکن نبود، غیرقابل باور است.
 
عبدالفتاح اهوازیان با اشاره به نقش گسترده گردان‌های آتش سپاه و بسیج در عملیات‌های مختلف به ویژه عملیات‌های کربلای ۴ و ۵ بیان کرد: نیروهای گردان‌های آتش همیشه توپ خود را برمی داشتند و پا به پای خط شکن‌ها با فاصله کمی از آن‌ها می‌جنگیدند و با آتش این دلاوران بود که کربلای ۵ تبدیل به آن عملیات تاریخی شد.
 
وی با اشاره به نقش گسترده و بی‌بدیل دیده‌بان‌ها در فعالیت گردان‌های آتش و عملیات‌های کربلای ۴ و ۵ گفت: رزمندگان گردان‌های آتش بسیج و سپاه ادبیات جنگ را تغییر دادند، ضمن اینکه ادبیات توپخانه، ادوات و پدافند را به مین خط شکن تبدیل کرده بودند و این ادبیات ظهر عاشورایی را به کشورهای منطقه صادر کردیم.
 
اهوازیان تصریح کرد: در سال گذشته ۴۰۰ یادواره شهدا در سطح استان همدان برگزار شده که نشان از دارالمؤمنین بودن همدان و عقاید مردم شهید پرور این خطه است و در مقابل در برخی استان‌ها ورود شهدا را به استان خطری برای سوء استفاده انتخاباتی می‌بینند و یا نقاطی که تعداد یادواره‌های آن به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسد.
 
فرمانده قرارگاه نصرت با بیان اینکه مسئولانی که قارچ‌گونه رشد می‌کنند خواهان عقب افتادن یادواره‌های شهدا هستند، تاکید کرد: دلیل توافقات و برجام نتیجه ۲۰ درصد غنی‌سازی و موشک‌های دور برد تهرانی مقدم‌ها است.
 
اهوازیان با اشاره به دو انتخابات پیش رو اظهار داشت: برای هر مسئولیتی در کشور آدم خائن و ترسو نمی‌خواهیم و یک شخص ولایی و عاشورایی می‌خواهیم، ضمن اینکه وضعیت فعلی طوری است که یک رأی هم می‌تواند ما را عاقبت به‌خیر کند پس در انتخاب هوشیار باشیم.
 
وی با بیان اینکه ابوموسی‌ها، طلحه‌ها و زبیرها همیشه در تاریخ بوده‌اند، افزود: آنها امروز نیز می‌خواهند خودنمایی کنند اما آن‌ها که ظهر عاشورایی بودند ابوالفضل(ع)، علی‌اکبر(ع) و یاران امامشان بودند.
 
اهوازیان عنوان کرد: کسانی که خود را به نشنیدن می‌زنند آگاه باشند که اگر بخواهند در مقابل ولایت و حضرت آقا بایستند روی سینه آنها می‌ایستیم، ضمن اینکه پیچ تاریخی که مقام معظم رهبری از آن سخن می‌گوید همین اتفاقات در حال رخ دادن است که نیازمند افراد عاشورایی است.
 
وی با رد سخنانی مبنی بر گسست بین تفکر نسل‌ها اظهار داشت: شهادت جوان ۱۸ ساله و سرلشکر شهید همدانی با ۶۵ سال سن چگونه گسستنی است که از آن دم می‌زنید.
 
اهوازیان تصریح کرد: کسانی که یاری ولایت را تفسیر به رأی می‌کنند باید بدانند که انقلابی بودن هنر نیست انقلابی ماندن مهم است.
 
گفتنی است؛ گردان‌های آتش این لشکر از سال ۶۱ تشکیل شد و سلاح‌ها اکثرا غنیمتی بود چرا که توپخانه‌ای وجود نداشت و اولین شاکله این گردان از غنایمی بود که از دشمن به دست می‌آمد و از آن موقع پدافند ادوات و توپخانه سپاه شکل گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا