هزینه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی سپاه در برگزاری یادواره‌های شهدا

تا شهدا – شفیع حسینی عصر امروز در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استانداری اردبیل اظهار کرد: از ۳ هزار و ۴۰۰ شهید والامقام استان یک‌هزار و ۸۶۱ شهید جامعه هدف سپاه و بسیج است که ۶۵ درصد این شهدا را بسیجیان تشکیل می‌دهد.

وی تصریح کرد: سپاه استان به وجود ۲۳۲ جانباز و ۶۰ آزاده افتخار می‌کند و همه‌ ساله تلاش و کوشش ما بر این است تا با همه این خانواده‌های شهدا و ایثارگر دیداری را انجام دهیم.

دبیر اجرایی سپاه حضرت عباس (ع) استان گفت: این دیدارها در قالب طرح ملی ولایت چند سالی‌ است که به شکل منظم توسط سپاه استان برگزار می‌شود و ما در گرامیداشت هفته دفاع مقدس نیز سعی داریم با سرکشی به این خانواده‌های شهدا پاسدار خون فرزندان ایثار آنها بوده و یاد و خاطره آنها را گرامی بداریم.

حسینی ضرورت سرکشی به خانواده‌های شهدا را با تاکیدات و توصیه‌های مقام معظم رهبری یادآور شد و افزود: در این دیدارها سعی داریم با هدیه‌ای ناقابل و همچنین اهدای یک تابلوی فرهنگی و معنوی از حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) از این خانواده‌ها دلجویی کنیم.

وی مشارکت سپاه استان را در برگزاری یادواره‌ها و کنگره‌های شهدای اقشار مختلف یادآور شد و بیان کرد: امسال نیز ما در برگزاری کنگره شهدای تئاتر مشارکت حقیقی را انجام دادیم.

حسینی از اعزام کاروان‌های راهیان نور به عنوان یکی دیگر از اقدامات و فعالیت‌های سپاه استان به شکل داوطلبانه خبر داد و اضافه کرد:‌ ما بر این باوریم که در قالب اعزام نسل آینده به سرزمین شهدا و نور و رحمت زمینه آشنایی آنها را با زندگینامه و وصایای شهدا فراهم کرده و نسبت به ارتقا اطلاعات آنها تلاش و جدیت کنیم.

وی مظلومیت شهدای ارتش را یادآور شد و ادامه داد: ما در هر منطقه‌ای حضور پیدا می‌کنیم در کنار سرکشی به خانواده‌های شهدای بسیجی و سپاهی سعی می‌کنیم بدون تبعیض به شهدای ارتش و ناجا نیز احترام گذاشته و به خانواده‌های آنها عرض ارادتی را داشته باشیم.

دبیر اجرایی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل برگزاری ۳۲۶ یادواره را در یک سال گذشته یادآور شد و اظهار کرد: ما بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در سال گذشته و امسال برای برگزاری این یادواره‌ها هزینه کردیم.

حسینی با ابراز نگرانی از قطع شدن و کاهش یافتن حقوق خانواده‌های شهدا بعد از گذشت ۳۰ سال گفت: هر چند متانت و شأن این خانواده‌ها اجازه نمی‌دهد که روی مسائل مادی مباحثی را انجام دهند اما ما انتظار داریم در بها دادن به این خانواده‌ها حق و حقوق قانونی آنها مورد توجه قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا