هادی بهروز درباره شهید الوانی کتاب می‌نویسد

به گزارش تا شهدا؛ هادی بهروز از نویسندگان حوزه دفاع مقدس گفت: کتابی درباره شهید علی‌محمد الوانی، از سرداران شهید شاخص استان فارس می‌نویسم.
وی نگارش این کتاب را در مرحله تحقیق و پژوهش دانست و ادامه داد: نوشتن این اثر کاری سفارشی نیست و من صرفا به این دلیل که تا کنون کتابی برای شهید الوانی با وجود شاخص بودنش در استان فارس، نوشته نشده بود، اقدام به نوشتن این اثر کردم.
نگارنده «باز باران» درباره ویژگی‌های بارز شهید الوانی توضیح داد: او از روستائیانی بود که مراحل رشد معنوی را پله‌پله پشت سر گذاشت و در جنگ تحمیلی به درجه فرماندهی رسید. الوانی انسانی ورزیده و شجاع بود و سال ۱۳۶۲ پیش از عملیات رمضان شهید شد.
وی درباره شیوه پژوهش برای نوشتن کتابی درباره شهید الوانی اظهار کرد: من با برادر، دوستان، روحانی هم‌رزم شهید الوانی و با برخی فرماندهان چون سردار نجفی و سردار اسدی، درباره او گفت‌وگو کرده‌ام و مصاحبه‌های دیگری هم در دست انجام است.
بهروز همچنین از انتشار کتاب دیگرش با عنوان «کارنامه بهداری لشگر فجر سپاه شیراز» از سوی کنگره سرداران استان فارس خبر داد و اظهار کرد: در این‌کتاب نحوه شکل‌گیری بهداری در استان فارس، حضور بهداری استان فارس در دفاع مقدس، چگونگی شکل‌گیری گروه‌های امدادی در دفاع مقدس و موارد دیگری از این دست پرداخته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا