نیازمند برگزاری یادواره‌های شهدا هستیم

تا شهدا – علی‌اکبر احمدیان پیش از ظهر امروز در دومین یادواره سرداران و ۲۲۰ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: گرامیداشت شهدا و خانواده شهدا، مدح و ثنا از خانواده آنها نیست.

وی بیان داشت: در حقیقت ما نیازمند برگزاری یادواره‌های شهدا هستیم تا از آنها جدا نشویم، یادواره شهدا برای این است که چراغ هدایتی که آنها برافروخته‌ و راه نورانی گشوده‌اند، فراموش نشود.

احمدیان با طرح اینکه راه شهدا کدام است و فکری که آنها جان خود را تقدیم کردند چه بود، تصریح کرد: شهدا همان راه و فکری را دنبال کردند که امام خمینی (ره) را در خرداد ماه سال ۴۲ برانگیخت و با تمام وجود به میدان آورد.

رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران گفت: راه و فکر شهدا، ادامه راهی است که رهبر معظم انقلاب ۲۵ سال در میدان مقاومت در برابر استکبار جهانی با وجود همه فشارها و سرزنش‌های داخلی و خارجی استوار نگه داشت.

وی ادامه داد: زمانی که از شهید سخن می‌گوییم، ذهن همه ما ناخودآگاه به سمت صحرای کربلا و قیام امام حسین ‌(ع) می‌رود و راهی که برای نسل‌های آینده و جبهه بزرگ تاریخی ساخته شد.

احمدیان زیارت عاشورا را دارای پیام‌های اصلی برای جبهه حق عنوان کرد و افزود: کربلا و عاشورا محدود به صحنه جنگ نمی‌شود، اگر غیر از این بود، کل یوم عاشورا و کل‌ ارض کربلا نمی‌شد.

وی اظهار داشت: هر کس رودروی شهدا است و می‌خواهد ارزش‌های شهدا کم‌رنگ شود، در جبهه امام حسین (ع) قرار ندارد.

رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران گفت: زیارت عاشورا جبهه سیاسی نیز دارد در حقیقت صحنه عاشورا در تمام ابعاد زندگی ما گسترده شده و اهل بصیرت آن را در زندگی خود می‌بینند.

احمدیان با اشاره به اینکه زیارت عاشورا معیار دوستی و دشمنی را روش کرده است، بیان داشت: هر کس به دلیل بودن در جبهه مقاومت و ایستادگی در برابر کفر یک سختی کوچک را نیز تحمل کند و خم به ابرو نیاورد در جهاد فی‌سبیل‌الله است.

وی با بیان اینکه ایران بعد از انقلاب اسلامی متقدرتر و عزیزتر شد، تصریح کرد: در زیارت عاشورا راه کرامت مشخص شده است، شهیدان توانستند در جبهه حق و امام حسین (ع) بمانند و امتحان خود را با سربلندی پشت سر بگذارند.

احمدیان عنوان کرد: بی‌دلیل نیست که دشمن بیش از ۲۰ سال است به دور این کشور می‌چرخد و راهی برای توطئه و خدشه‌دار کردن این کشور نمی‌بیند، اینها به برکت شهدا و خانواده شهدا است.

وی خاطرنشان کرد: اگر ندای آزادیخواهی اسلامی نبود، کسی وقوع چنین اتفاق بزرگی را در دنیای غرب پیش‌بینی نمی‌کرد.

رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران ادامه داد: این جبهه تا زمانی که شهدا و خانواده شهدا را دارد، گوهر معنوی جهاد در ملت پابرجا است.

احمدیان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آماد اظهار داشت: نیروهای تدارکات و پشتیبانی، قبل از انجام هر عملیات و بعد از اتمام آن مشغول به فعالیت بودند و به تهیه سلاح و غذایی رزمندگان می‌پرداختند.

وی بیان داشت: خداوند همه وعده‌های خود را به شهدا، خانواده شهدا و ملت محقق کرده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا