«نه! گفتن به کفر» پیام شهدای غواص

تا شهدا – حجت الاسلام میرشمس اکبر حسینی با اشاره به تشییع باشکوه شهدا و حضور پرشور مردم، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران صحنه های فراوانی در راستای بشارت خداوند متعال به ملت ایران در طول تاریخ داشته است.
وی با تأکید بر اینکه هشت سال دفاع مقدس با برخورداری از خصوصیت معنوی و ارزشی بر اساس و پایه ویژگی های معنوی شهدا شکل گرفت و شهدای غواص حلقه ای از این زنجیره ارزشی بودند، افزود: تشیع پیکر شهدا که هر از چند گاهی با تفحص به میهن اسلامی وارد می شوند آثار عمیق معنوی، روحی و روانی در جامعه اسلامی در بین تمام سنین دارد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی گیلان، اضافه کرد: حضور پر معنای مردم تهران در استقبال و تشییع پیکر ۱۷۵ شهید غواص و ۱۰۰ شهید گمنام دوران دفاع مقدس با محوریت بیانات مقام معظم رهبری در راستای حفظ و حراست از اصول و ارزش های اسلام و نظام جمهوری اسلامی و شهدا شکل گرفت.
«هیهات منه ذله»، شعاری کلیدی مردم در استقبال از۲۷۰ شهید
حسینی طنین اندازی ندای «هیهات منه ذله»، سرور و سالار شهیدان در عاشورا را شعاری کلیدی مردم تهران در استقبال و تشییع پیکر ۲۷۰ شهید دوران دفاع مقدس معرفی کرد و افزود: «ملت ایران بنابه سازش ندارد»، محتوای پیام جمعیت شهید پرور و ولایی تهران بود در حالی که بیانات مقام معظم رهبری را در ۱۴ خرداد در راستای تشریح شخصیت امام راحل محور حرکت خود قرار دادند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی گیلان با اشاره به روند مذاکرات هسته ای از طرح مباحثی در جهت پذیرفتن خواسته های استکبار با الفاظی شبیه سازش به بهانه خستگی مردم از فشار تحریم ها در فضای سیاسی و فرهنگی انتقاد کرد.
نقش مهم حضور شهدای غواص در مقاومت ایران در میدان مذاکرات
وی حراست از ارزش های نظام جمهوری اسلامی و پاسداشت خون شهدا و دفاع از اصول نظام را به تیم دیپلماسی ایران اسلامی گوش زد کرد و گفت: حضور این شهدا حیاتی و ضروری بود و نقش مهمی در مقاومت در میدان مذاکرات ایفا کردند.
حسینی با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده ایرانی باید در جبهه مقاومت و دستیابی به توافق عزتمندانه در مسیر جریان مذاکرات گام بردارند، تصریح کرد: چرا باید در برابر خواسته ها و مطالبات ضد ارزشی دشمن سر تعظیم فرود آوریم.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی گیلان روند مذاکرات هسته ای و لزوم حفظ اقتدار و حراست از ارزش های اسلامی را لحظه های نیاز در بیانات ارزشی مقام معظم رهبری دانست و اضافه کرد: شهدا در دوران دفاع مقدس با کمترین امکانات در برابر دشمن تا بن دندان مسلح مقاومت کردند و در این شرایط و لحظه نیاز با وجود ولایت فقیه در اوج اقتدار در صحنه های مختلف قرار داریم.
«نه! گفتن به کفر» پیام شهدای غواص
حسینی تأکید کرد: پیام شهدای غواص و در مجموع ۲۷۰ شهید در گردنه حساس مذاکرات مستقیم این است که ما در دوران دفاع مقدس به کفر نه گفتیم و ملت ایران نیز وظیفه نه گفتن دارند.
وی با بیان اینکه و مسئولان نظام باید در روند رسیدن به توافق نهایی این گونه نگاه کنند، بیان کرد: شهدا در تاریخ انقلاب اسلامی به خصوص در دوران جنگ تحمیلی اسلام را بار دیگر با تبعیت از امام خود حسین بن علی (ع) زنده کردند.
امروز لحظه نیاز ملت ایران به پیام شهدا بود
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی گیلان نیاز ملت ایران به پیام شهدا را از جنس معنویت و سیاسی برشمرد و اضافه کرد: ملت ایران در جریان فتنه ۸۸ زمانی که پرچم امام حسین (ع) را آتش زدند در محکومیت این اقدامات پلید در روز نهم دی ماه با حضوری ۴۰ میلیونی با این شعار که نباید در صحنه سیاسی کم بیاوریم، وارد صحنه شدند.
حسینی در خاتمه با بیان اینکه ۱۷۵ شهید غواص و ۱۰۰ شهید گمنام، ملت ایران را در جبهه سیاسی با پیام های پر محتوای خود شارژ کردند، بیان کرد: امروز لحظه نیاز ملت ایران به پیام شهدا بود و فرهنگ شهید مبارزه با کفر و تباهی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا