اخبار

نقش ایثار و شهادت در تثبیت استقلال و هویت کشور بی بدیل است

صبح دیروز (دوشنبه) ۱۲ بهمن ۹۴ همزمان با آغازین روز دهه فجر انقلاب اسلامی حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی با خانواده شهیدان واحدی و حسین زاده دیدار کرد .
حجت الاسلام عزیزی در این دیدارها ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک دهه مبارک فجر با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت : فرهنگ ايثار وشهادت از برترين ارزشهاي معنوي فرهنگ اسلامي است كه درتثبيت استقلال كشور وهويت ديني و ملي  نقشي بي بديل داشته است .
وی با اشاره به آیه ( لَّذين آمنُوا وهاجروا و جاهدوا في سبيلِ اللهِ بِاَموالهِمِ و اَنفُسهِم اعظَم درجةً عند اللهِ و اولئك هم الفائزونَ ) ادامه داد : ايثارمقام انساني فوق العاده باشكوهي است كه اسلام آن را ستوده وآن را درآيات و روايات متعددي بيان كرده است .
حجت الاسلام عزیزی فرهنگ ایثار و شهادت را عامل ثبات و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود : هنگامي كه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه رواج و  تقویت شود به تبع آن امنیت و اقتدار کشور افزایش پیدا می کند .
وی همچنین گفت :  پيامبر گرامي اسلام(ص) با ترويج فرهنگ جهاد و شهادت توانست در ابتدای دعوت خود با جمع اندك مسلمانان نصرت و ياري خداوند متعال را كسب كرده، بزرگ‌ترين ضربه‌ها را بر پيكر شرك زده و سبب تثبيت و گسترش سريع اسلام شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت : با گسترش فرهنگ جهاد و شهادت طلبي است كه لرزه بر اندام دشمنان مي‌افتد و آنان را از نفوذ در دژهاي اسلام نا اميد مي‌كند.
گفتنی است علی روزفراخ سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بجنورد در این دیدارها حجت الاسلام عزیزی را همراهی نمود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا