اخبار

نصب تمثال شهدای روحانی خوشاب در ورودی سلطان‌آباد

به گزارش تا شهدا؛ دومين جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان خوشاب در سال جاري با حضور حجت الاسلام یوسف‌زاده امام جمعه، ابراهیمی فرماندار، محمد فلاح مقدم رئيس بنياد شهيد و امور ایثارگران و تعدادی ديگر از اعضای شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در محل ستاد نماز جمعه خوشاب برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام یوسف‌زاده رئيس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان خوشاب با اعلام این خبر که تمثال ۱۲ شهيد روحاني شهرستان خوشاب در ورودي شهر سلطان آباد نصب شد، تصریح کرد: آسايش و امنيت امروز جامعه مرهون ايثارگري‌ها و فداكاري‌هاي شهدا و رزمندگان اسلام بود و بدون شک اگر امروز این مرز و بوم پيشرفت كرده است به بركت خون شهداي گران‌قدر انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است.
وي افزود: امروز وظيفه همه مسئولان این است كه تمام توان خود را در جهت زنده نگه‌داشتن ياد شهدا و تكريم خانواده معظم آنان به‌كار گيرند.
در ادامه این نشست محمد فلاح‌مقدم رئیس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان خوشاب در ارتباط با نصب این ۱۲ تمثال در ورودی شهر سلطان آباد گفت: اين اقدام باهدف زنده نگه‌داشتن ياد و خاطره شهداي والامقام و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در میان مردم و به‌ويژه نسل جوان در دستور كار بنياد شهيد و امور ایثارگران و شهرداري قرار گرفت.
وی گفت: اين مهم در راستاي تداوم انتقال ارزش‌هاي اصيل و معنوي ايثار و شهادت به مردم و نسل جوان شهرستان خوشاب انجام شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خوشاب تاکید کرد: با همكاري شوراي اسلامي شهر، شهرداري و امام جمعه به‌منظور ارتقاء فرهنگي و ايجاد فضاي معنوي و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در فاز اول نسبت به نصب تمثال شهداي روحاني در ورودي سبزوار  اقدام شد که در همین راستا در برنامه آتي شهرداري خوشاب تمثال تمام شهداي شهر سلطان آباد به‌طور كامل در دو ورودي قوچان و فيروزه نصب می‌شود.
فلاح مقدم بيان کرد: اين تابلوها باكيفيت مناسب تهيه و نصب‌شده‌اند و اميدواريم با اين اقدام همواره ياد و نام شهدا در زندگي مردم جاري و ساری باشد و اين اقدام فرهنگي، رضايتمندي و استقبال شهروندان به‌ويژه خانواده بزرگوار شهدا را به همراه داشته است.
در پايان این نشست حجت الاسلام یوسف‌زاده امام جمعه خوشاب از فعالیت‌های رئيس بنياد شهيد و امور ايثار گران شهرستان خوشاب با اهدا لوح یادبود تقدیر و تجلیل کرد.
لازم به ذکر است شهرستان خوشاب ۲۶۴ شهید در دل خود جای داده است که از این میان ۱۲ شهید روحانی در جای جای این شهرستان آرمیده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا