اخبار

نشست هم اندیشی فرزندان شهدا در شهرستان خدابنده برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام طالبی امام جمعه قیدار از توابع استان زنجان در این نشست با اشاره به ویژگی‌های مومنین در آثار و منابع دینی و در روایات معصومین گفت: دو ویژگی شاخص وجود دارد که اولی امانت داری و دومی وفای به عهد است.

اگر ویژگی شهدا را بررسی کنیم آنها مصداق این شاخص‌ها هستند، شهدا با عهد و پیمانی که با خدای خود بسته بودند تا آخرین قطره خونشان وفادار ماندند.

وی در ادامه خطاب به فرزندان شهید اظهار کرد: امروز هم این تکلیف بر عهده شماست چرا که در تمام وصایای شهدا بر این امر تاکید شده است.

 بیگدلی نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از برگزارکنندگان این نشست بر تلاش و جدیت در راه احقاق حقوق فرزندان معزز شهید و ادامه راه شهیدان تاکید کرد.

نماینده مردم خدابنده خطاب به فرزندان شهید عنوان کرد: در این دنیا هیچ چیز جز شهیدان جاودانه نیستند و ما باید به پدرانمان، فرزند شهید بودن و ولایی بودن خود افتخار کنیم و هر کجا که لازم باشد همچون پدرانمان در حفظ دستاوردهای این نظام، گوش به فرمان رهبر و ولی امر خود سینه سپر کرده و ایستادگی کنیم.

در ادامه ذکریا غفاری فرزند معزز شهید به نمایندگی از فرزندان معزز شهید شهرستان مسائل و دغدغه‌های این عزیزان را تشریح کرد.

فرزند شهید غفاری بر واگذاری برنامه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بر مردم و برگزاری یادواره‌ها در شان شهداء، اجرای کامل قانون خدمات رسانی به ایثارگران و دیگر موارد تاکید کرد.

 در ادامه فتحی فرماندار شهرستان نیز در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان از برگزاری این نشست، به حضور و مدیریت موفق فرزندان شهدا در مجموعه ادارات شهرستان اشاره کرده و بر پیگیری مطالبات به حق فرزندان معزز شهرستان تاکید کرد.

در پایان کاظمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ضمن اشاره به جمله حضرت امام خمینی(ره) بر افضل بودن بنیاد در میان نهادها بیان کرد: خدمت در این نهاد برای همه ما افتخار بزرگی است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان افزود: هم اکنون حدود ۲۰ خدمت در این نهاد ارائه می‌شود که مهمترین و ضروری‌ترین آنها بحث اشتغال فرزندان معزز شهید، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و توانمند سازی است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در پاسخ به دغدغه‌های فرزندان معظم شهدا اظهار کرد: ۷۰ درصد لایجه جامع قانون خدمات رسانی به ایثارگران که در سال ۹۱ مصوب شده اجرا شده است و در صورت تامین اعتبار ۳۰ درصد مابقی نیز اجرا خواهد شد.

کاظمی بر تلاش همه ارگان‌ها و ادارات در خصوص هم‌افزایی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرده و خواستار توجه جدی به این امر مهم شد.  

تجلیل از تلاشگران حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ضیافت افطار، برگزاری یادواره شهدای قرآنی و عملیات رمضان از دیگر برنامه‌ها بود.

این برنامه با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، فرزندان ذکور شهیدان شهرستان خدابنده، بیگدلی فرزند گرانقدر شهید و نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام طالبی امام جمعه شهر قیدار، فتحی فرماندار شهرستان خدابنده، بخشدار شهرستان و مسئولان ادارات و ارگان‌ها در تالار ارکیده شهر قیدار برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا