نشست خبری دومین یادواره سرداران و ۱۰۵ شهید پشتیبانی و تدارکات خراسان جنوبی برگزار شد

تا شهدا – سرهنگ علی قاسمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یادواره سرداران و ۱۰۵ شهید پشتیبانی و تدارکات، دومین یادواره ای است که در بخش شهدای پشتیبانی برگزار می شود، افزود: اولین یادواره در ۴ سال قبل به صورت مشترک با خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار شد و این یادواره به صورت مستقل در خراسان جنوبی در سطح کشوری برگزار می شود.

وی تصریح کرد: شهدای پشتیبانی شامل همه شهدای هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن در کلیه ارگان های نظامی و انتظامی که در رسته پشتیبانی به شهادت رسیده اند می شود .

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(عليه السلام) خراسان جنوبي با اشاره به نقس اساسی نیرو های پشتیبانی در ۸سال دفاع مقدس، ادامه داد: این رزمندگان کار پشتیبانی را از رده پشتیبانی تا خط مقدم پوشش می دادند و مرسوم است که برای اینکه یک نفر رزمنده در خط مقدم بجنگد نیاز است تا ۹ نفر کار پشتیبانی را اعم از تهییه لباس، مواد غذایی ، آب ، رساندن به موقع مهمات، جابه جایی نیروها و … را انجام دهند.

قاسمی افزود: جوانان پاسدار ما در قالب تیم هایی با خانواده این شهدا دیدار کرده اند و یک مجموعه کاملی از فیلم، عکس، خاطرات، دل نوشته ها و … تهیه کرده اند که حاصل آن آماده کردن دو کتاب که یک کتاب عکس شهدا (آلبوم) و دیگری مجموعه عکس، خاطرات و دل نوشته شهدا است .

وی اظهار داشت: این یادواره شنبه ۶ دی ماه ساعت ۸:۳۰ در محل حسینیه جماران واقع در انتهای خیابان پاسدان با حضور خانواده شهدای پشتیبانی ، مسئولین استانی و شهرستانی، رزمنده های رسته پشتیبانی، مسئولین آماد و پشتیبانی ستاد کل سپاه پاسداران و ستاد های ۳۲ استان ، و مدعوین کشوری در سطح کشوری برگزار می شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(عليه السلام) خراسان جنوبي به برنامه های این یادواره اشاره کرد و گفت: حضور دو شهید گمنام در یادواره ، مداحی، پخش نماهنگ ویژه پشتیبانی و تدارکات از جمله برنامه های این مراسم میباشد.

قاسمی با بیان اینکه ما از تمام توان خود در تکریم از خانواده شهدا و تجلیل از آنها به کار گرفته ایم، گفت: دیدار با خانواده شهدای عزیز در طول سال و برگزاری اردوی زیارتی به مشهد مقدس و قم هر سه سال یکبار از برنامه های مداوم این نهاد می باشد.

وی هدف از برگزاری این یادواره را تجلیل از شهدای پشتیبانی و تدارکات و تکریم از خانواده این شهدا دانست و اظهار داشت: هدف ما این است که شهدای استان را به صورت تخصصی معرفی کنیم و نسل جوان امروز را با این شهدا آشنا کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(عليه السلام) خراسان جنوبي اذعان داشت: تاکنون دو یادواره تخصصی شهدای بهداری و بیسیم چی (مخابرات) برگزار شده و در سال آینده یادواره های شهدای اطلاعات، تخریب چی و توپ چی برگزار خواهیم کرد.

قاسمی در پایان با بیان اینکه از هزار و ۸۰۰ شهید استان، ۱۰۵ شهید شهدای پشتیبانی و تدارکات هستند، گفت: در سال جاری ۲۵۰ یادواره شهید در سطح استان برنامه ریزی شده و امید است تا پایان سال به نحو احسن برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا