اخبار

نشر بیانات امام خمینی(ره) توسط شهدای انقلاب سبب روشنگری مردم می‌شد

به گزارش تا شهدا؛ در نخستین روز از دهه مبارکه فجرحجت الاسلام مقری امام جمعه، غلامحسین مظفری فرماندار نیشابور با همراهی حسن اندرابی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به دیدار دو تن از خانواده‌های شهدای انقلاب این شهرستان رفتند.
امام جمعه نیشابور در دیدار با خانواده شهید رجبعلی صافحیان ضمن تمجید از رشادت‌های آن شهید والامقام تصریح کرد: امیدواریم به درستی ادامه دهنده راه شهدا باشیم، شهدای انقلاب با تبلیغات و انتشار اعلامیه‌ها و بیانات امام خمینی (ره) باعث روشنگری مردم شدند.
در ادامه مادر شهید رجبعلی صافحیان گفت: فرزندم با هزینه شخصی خود دستگاه تکثیر خریده بود و به تهران و مشهد مسافرت می‌کرد و اعلامیه‌های امام راحل را تکثیر و بین مردم و دوستداران انقلاب توزیع می‌کرد.
غلامحسین مظفری فرماندار شهرستان نیشابور در دیدار با خانواده شهید حسن اسدی از ایثارگری و صبر و استقامت شهدا در برابر مشکلات تجلیل کرد و گفت: شهدای انقلاب از جمله شهید حسن اسدی برای انتقال پیام حضرت امام راحل مجبور بودند سختی‌های سفر را به جان خریده  تا با این کار خود در شکل گیری انقلاب اسلامی نقش اساسی داشته باشند.
شهرستان نیشابور۱۱شهید و ۱۵جانباز انقلاب تقدیم نظام اسلامی ایران کرده است.
لازم به ذکر است شهید رجبعلی صافحیان در فروردین ماه سال ۱۳۳۸ در نیشابور چشم به جهان گشود و در اسفند ماه ۱۳۵۷ توسط عمال ضد انقلاب در حالی که مشغول پاسداری بود به شهادت رسید همچنین شهید حسن اسدی در شهریورماه سال ۱۳۱۶ در نیشابورمتولد و در۱۲ دی‌ماه سال ۱۳۵۷ در یکشنبه خونین مشهد بر اثر اصابت گلوله عوامل رژیم ستمشاهی به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا