اخبار

نخستین یادواره شهدای مدافع حرم البرز برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ اولین یادواره شهدای مدافع حرم استان البرز به همت نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه شهر کرج حضرت آیت الله حسینی همدانی و با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، سپاه امام حسن علیه السلام استان البرز و شهرداری کرج پنج شنبه از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه در مصلی جمعه ی شهر کرج با حضور مسئولان لشکری و کشوری، خانواده های معظم شاهد و ایثارگران، خانواده های شهدای مدافع حرم ایرانی و افغانی و جمعی از مردم شهید پرور استان البرز در کرج برگزار شد.
در ابتدای این مراسم فرزند شهید قهرمانی با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید مجلس را آغاز کرد و پس از آن حاج محمد عطاالهی ذاکر اهل بیت علیه السلام به مداحی و ذکر مصیبت در ثنای اهل بیت و شهدا پرداختند و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی نسب مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور به سخنرانی پرداخت.
مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به اینکه اهمیت هر موضوع به خاطر تأثیر آن موضوع است، خاطرنشان کرد: جهاد به معنای جنگ نیست و جهادی که در اسلام تعریف می شود شامل هرنوع تلاشی بوده که یک بخش از آن جنگ است. اهمیت جهاد در اسلام به علت تأثیرگذاری آن است فلسفه برگزاری مجالس یادواره شهدا و اهمیت آن برای ما به خاطر تأثیر گذاری آن است ، همانطوری که رهبر و مقتدای ما حضرت آیت الله امام خامنه ای فرمودند «زنده نگه داشتن شهدا کمتر از شهادت نیست» و ما در پرتو همین مراسم است که فرهنگ شهادت را منتقل می کنیم.
حجت الاسلام طباطبایی نسب افزود: از مهم ترین اثر برگزاری این مجالس ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، مانند حادثه عاشورا که مکتب اهل بیت علیه السلام با نام عاشورا جلوه می یابد و هرکجا که نام امام حسین علیه السلام باشد در آنجا فرهنگ ستیزه جویی، استکبارستیزی و مقابله ی با ظلم وجود دارد پس اهمیت عاشورا به تأثیرگذاری آن است که ما در مراسم عاشورا و اربعین فرهنگ امام حسین علیه السلام را منتقل می کنیم.
وی در ادامه داد: امروز دشمن دارد در ۳ جبهه با ما می جنگد. اولین جبهه ای که دشمن دارد با ما مبارزه می کند جبهه فرهنگی و تهاجم فرهنگی است که هدف این جبهه جوانان ما هستند . جبهه دومی که دشمن دارد با ما می جنگد جبهه مذهبی است که دشمن در این جبهه در حال ایجاد و طراحی دین و دین تراشی است که یکی از کارهای استعمار و استکبار هم همین دین تراشی و مذهب تراشی بوده است و اما جبهه سومی که دشمن در مقابل ما ایجاد کرده است جبهه سیاسی است که در داخل و خارج به دنبال این هستند که پایه های نظام سیاسی این نظام را متزلزل کنند .
طباطبایی نسب با بیان اینکه مهمترین اصل و رکن این نظام ولایت فقیه است که امام خمینی (ره) فرمود «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد»، ادامه داد: اگر ما می‌خواهیم همیشه در رأس قله عزت باقی بمانیم باید حرف فرمانده و رهبر را گوش دهیم .  امروز نظام جمهوری اسلامی به برکت رهبر عظیم الشأن انقلاب و به برکت خون شهدای مدافع حرم و انقلاب ما به یک نقطه از قدرت رسیده ایم که می توانیم در دنیا تأثیرگذار باشیم .
وی در آخر با بیان اینکه پشت خون شهدا خود خداوند قرار دارد، گفت : هرکجا که خدا باشد آنجا عزت و سربلندی است و ان شاء الله به برکت خون شهدا ما در آینده شاهد عزت و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه خواهیم بود که یکی از برکات فرهنگ ایثار و شهادت این است که روحیه ازخودگذشتگی و فدا شدن با جان و مال  را به ما یاد می دهد و مرحبا به این کسانی که در میدان امتحان الهی اینچنین سربلند بیرون آمدند و شهدای ما کسانی هستند که از جان و مال خود و از همه  هستی خود در راه خدا گذشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا