اخبار

نخستین کنگره سراسری شهدای ورزشکار برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ نخستین کنگره سراسری سرداران و ۵ هزار شهید ورزشکار صبح امروز سه شنبه ۱۳ بهمن ۹۴ با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سید حسن موذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد، حمیدعلی صمیمی مدیر کل بنیاد تهران بزرگ، جمعی از مدیران و کارکنان بنیاد شهید تهران و مسئولان کشوری و لشکری در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد.
محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در کنگره شهدای ورزش کشور گفت: درود می فرستیم بر شهدای انقلاب اسلامی که دهه فجر مزین به نام آنها و امام شهدا و همچنین قهرمان و ورزشکاران ۸ سال دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران و سلام می کنیم به خانواده های معظم و مکرم شهدا که همواره شهدا زنده هستند و نزد خدا روزی می خورد.
او ادامه داد: همواره باید خط و مشی شهدا الگوی ما باشد زیرا پیام آنها پاکی، صداقت، معرفت، مردانگی و وفاق و رفتار شایسته بوده است و امیدواریم با حفظ این یادواره ها برای حفظ سیره شهدا مرام شهادت را احیا کنیم.
وزیر ورزش و جوانان افزود: امیدواریم خط و مشی شهدا در ورزش هم تاثیر بگذارد و فضای خوبی را حاکم بر فرهنگ ورزش کشورمان کند البته همواره ورزشکاران از سیره شهدا پیروری می کنند.
وی با قدردانی از همه دست اندرکاران برگزاری این کنگره گفت: امیدوارم بتوانیم از عهده وظایف خود با حفظ سیره شهدا سربلند بیرون آییم.
سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز ورزش را برای تقویت جسم دانست و گفت: اگر تقویت جسم با تقویت روح همراه نباشد، مفید نیست. ۵ هزار شهید ورزشکار به ما آموختند که در کنار تقویت جسم، روح و اخلاق خود را نیز تقویت کنیم.
در ادامه داود آذرنوش رییس سازمان بسیج ورزش اظها‌ر داشت: تاریخ همواره شاهد غلبه خون بر شمشیر بوده و آنچه سبب پیروزی ایران در جنگ تحمیلی شده، شهامت و رشادت رزمندگان ایران بوده است. مطمئن باشید که ما می‌توانیم به زودی شاهد پیروزی ایران در عرصه های مختلف باشیم.
وی برگزاری ۲۶۰ یادواره در فدراسیون‌های ورزشی، چاپ کتاب‌های مختلف، ساخت فیلم، موسیقی و دیگر آثار هنری را از جمله برنامه‌هایی  برشمرد که برای شهدای ورزشکار در نظر گرفته شده است.
در ابتدای این مراسم فیلمی از دیدار رهبر معظم انقلاب با ورزشکاران پخش شد و پیام ایشان به این کنگره به نمایش در آمد.
عبدالحمید احمدی، نصرالله سجادی، مناف هاشمی، محمد شعبانی بهار ، کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک، سردار یزدانی رییس سازمان ورزش بسیج ،سردار باران چشمه، محمدرضا مقصودلو رییس فدراسیون کبدی، علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال، محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال از دیگر شرکت کنندگان در این مراسم بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا