اخبار

نخبگان شاهد و ایثارگر بازوهای قدرتمند فکری و مدیریتی هستند

به گزارش تا شهدا؛  قاسم ملیحی کارشناس مسئول دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران، شناسایی، حمایت و ارتقای نخبگان شاهد و ایثارگر را از مهم ترین وظایف این حوزه دانست و بیان کرد: از دیگر وظایف ما، نظارت و همفکری با تشکل های مربوط در زمینه های مختلف فرهنگی، ورزش و سیاسی است.
ملیحی ضمن اشاره به اینکه یکی از اقدامات صورت گرفته دیجیتالی کردن پرونده های نخبگان شاهد و ایثارگر بوده است، تشریح کرد: تاکنون ۲۰۱ نخبه شاهد و ایثارگر شناسایی شده است که دارای پرونده الکترونیکی هستند، همچنین انتشار کتاب پرچم داران ایثار، برگزاری همایش خانه نور با عضویت ۲۵ نفر از جانبازان معزز دو چشم نابینا، نشست تخصصی اعضای شورای هماهنگی دانش پژوهان و نخبگان شهرستان های استان تهران با حضور مدیرکل بنیاد را از برنامه های اجرا شده می توان ذکر کرد.
وی در ادامه به توضیح برنامه های پیش رو تا پایان سال پرداخت و اظهار کرد: برپایی نمایشگاهی از آثار نخبگان، تکمیل پرونده های موجود، نشست فصلی با سرآمدان در جهت تعامل بیشتر و ویرایش جلد دوم کتاب پرچم داران ایثار که حاوی اطلاعات عمومی و اختصاصی آنها است در دستور کار قرار دارد.
این مقام مسئول به برگزاری اولین اردوی تخصصی نخبگان در ماه های آینده اشاره کرد و گفت: این اردو با همکاری دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر مرکز برنامه ریزی شده است که با همراهی حدود ۴۰ نفر از سرآمدان به مشهد مقدس به منظور ایجاد بستری مناسب برای آشنایی و تبادل اطلاعات علمی انجام می شود. برنامه هایی از جمله نشست مدیران مربوطه با نخبگان، بازدید از مرکز پژوهش های آستان قدس رضوی و دیگر تورهای تفریحی و زیارتی در این سفر پیش بینی شده است.
ملیحی در توضیح تسهیلات ارائه شده به نخبگان در این مرکز تصریح کرد: بنیاد کسانی را که دارای کتاب تألیف شده یا مقاله های ارزشمند منتشر شده داخلی یا خارجی در حوزه های علوم مختلف هستند مورد تشویق و حمایت مالی قرار می دهد، همچنین برگزاری جلسات هم اندیشی برای جلب سرآمدان و آشنایی با یکدیگر برای افزایش و تبادل اطلاعات نیز از دیگر برنامه های این حوزه است.
این مقام مسئول نبودن امکانات کافی برای شناسایی نخبگان را مهم ترین مانع خدمت رسانی مطلوب عنوان کرد و گفت: در دسترس نبودن زمینه های لازم برای جذب سرآمدان برای ثبت نام و استفاده از تسهیلات در این مرکز از موانع کار ما است که البته از طریق تبلیغات به روش هایی مختلف سعی می کنیم برای شناسایی بیشتر این عزیزان گام های مؤثری برداریم.
وی در پایان ضمن اشاره به اینکه خانواده های معظم شاهد و ایثارگر بخصوص نخبگان بهتر از هرکسی می توانند با ارائه راه حل مناسب در جهت کاهش و رفع مسایل خود اقدام کنند، گفت: در این مرکز ضمن شناسایی این سرمایه های ارزشمند در حوزه های مختلف می توانیم از ظرفیت علمی و اجتماعی آنان بهره برده و به عنوان نیروهای فکری و مدیریتی در مراحل تصمیم گیری و اجرای برنامه ها به کار گیریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا