اخبار

نجات اللهی یکی از عوامل شکل گیری انقلاب

به گزارش تا شهدا؛ دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته در حاشیه دیدار با خانواده استاد شهید نجات اللهی، از مراسم تشییع این شهید بزرگوار در دی ماه ۵۷ به عنوان یکی از عوامل موثر در شکل گیری انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: در آن روز، تعداد زیادی شهید و مجروح شدند و تهران، صحنه درگیری عوامل رژیم سابق با مردم بود.
وی تصریح کرد: شهادت استاد نجات اللهی، دد منشی رژیم سابق را بیش از گذشته نشان داد زیرا تعدادی از اساتید دانشگاه های تهران برای اعتراض به وضعیت موجود، تحصن کرده بودند و برای متفرق کردن موج اعتراضها، عوامل رژیم طاغوت به آنها حمله ور شدند و ایشان نیز به عنوان اولین استاد دانشگاه به شهادت رسیدند و در تشییع جنازه این شهید بزرگوار نیز مردم، مورد حمله وحشیانه رژیم سابق قرار گرفتند.
وزیر بهداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب از جمله استاد شهید نجات اللهی را گرامی داشت و شخصیت این شهید بزرگوار را بسیار ویژه دانست.
دکتر هاشمی در خصوص وظیفه نسل جوان کشور در برابر شهدا نیز گفت: تصور می کنم انتظار داریم نسل جوان از روش و منش شهدا، الگو برداری کنند و لازم است تا ضمن مهربانی با مردم، نوعدوستی، میهن پرستی، استقلال کشور و مبارزه با ظلم را سر لوحه قرار دهند.
وزیر بهداشت با بیان اینکه در برخی موارد در شناسایی شهدا به نسل جوان موفق بوده ایم، افزود: اگر در برخی موارد نیز ناموفق بوده ایم دلیل آن متوجه مسئولان و پدران و نسل اول انقلاب است و نسل جوان هیچ گناهی ندارند بلکه کوتاهی و کم توجهی بزرگان و مسئولان است که باعث عدم موفقیت شناسایی رشادت ها و خدمات شهدا به نسل جوان کشور است.
دکتر هاشمی ادامه داد: رفتار مسئولان قابل الگو برداری است چرا که می تواند در جهت توجه و یا عدم توجه نسل جوان به افرادی باشد که برای اسلام و ایران جان خود را از دست داده و پدران و مادران آنها سالیان زیادی غم از دست دادن آنها را تحمل کرده اند، بنابراین رفتار ما در جهت پاسداشت و احترام به شهدای انقلاب اسلامی، اهمیت بسیار زیادی دارد./وزارت بهداشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا