نباید دنبال این بود که فقط کنگره ای برگزار شود و تمام …

به گزارش تا شهدا؛ عصر امروز (چهارشنبه) ۲۰ آبان ۹۴ اولین جلسه برنامه ریزی کنگره ۳۰۰۰ شهید خراسان شمالی برگزار شد .
حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی و مسئول کمیته ایثارگران کنگره ۳۰۰۰ شهید استان در این جلسه با اشاره به اهمیت برگزاری این کنگره بر برنامه ریزی دقیق این مراسم تاکید نمود .
وی گفت : این کنگره فرصت مناسبی برای معرفی شهدای استان و به تبع آن آشنایی جامعه با سبک و سیره ایشان است .
حجت الاسلام عزیزی شهدای استان را مربوط به تمام اقشار جامعه دانست و گفت : شهدای استان مجموعه ای هستند از طیف ها و اقشار مختلف جامعه یعنی باید برنامه ریزی به گونه صورت پذیرد که انتقال مفاهیم بلند ایثار و شهادت همه فهم بوده و شعاع تاثیرپذیری آن وسعت بیشتری داشته باشد .
مسئول کمیته ایثارگران کنگره ۳۰۰۰ شهید خراسان شمالی گفت : باید در نهایت دقت و حساسیت از انجام برنامه های شتاب زده و غیر کارشناسی و سطحی و زودگذر به صورت جدی اجتناب شود .
وی این کنگره را تجربه ارزشمندی برای استان خواند و اضافه کرد : ما یعنی مجموعه مدیریت استان باید تلاش کنیم که از این ظرفیت به نحو احسن استفاده و حداکثر بهره برداری را داشته باشیم .
حجت الاسلام عزیزی در ادامه گفت : اما باید دید که چگونه می توان از فرصت برگزا ی این کنگره بهترین و مطلوب ترین بهره برداری را داشت .
وی گفت : در اقدام اول باید دید مخاطبین این کنگره چه کسانی هستند ؟ بعد که مخاطب را شناختیم باید ببینیم چطور می شود این مخاطب را بعد از برگزاری کنگره به یک ترویج دهنده فرهنگ ایثار و شهادت تبدیل نمود .
حجت الاسلام عزیزی همچنین گفت : نباید دنبال این بود که فقط کنگره ای برگزار شود و تمام . بلکه باید این کنگره تاثیر ظاهری و باطنی خود را بر روی مخاطبین بگذارد و این تاثیر در زندگی فردی و اجتماعی تک تک افراد نمود پیدا کند ، آن وقت است که می توان گفت این کنگره به رسالت حقیقی خود عمل کرده و به هدف واقعی خود دست پیدا کرده است .
گفتنی است در این جلسه سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان شمالی به عنوان رییس کنگره و سردار سیدحسن مرتضوی فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی به عنوان دبیر کنگره منصوب شدند .
 همچنین از مجموع ۱۵ کمیته شکل گرفته مسئولیت دو کمیته ایثارگران و جمع آوری اسناد به حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی محول شد .
کنگره ۳۰۰۰ شهید خراسان ثمالی در سال ۹۵ برگزار خواهد شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا