نام و یاد شهدا باید رنگ ثابت زندگی روزمره ما شود

تا شهدا – سرهنگ پاسدار رحیم کابلی، رئیس اسبق بازرسی قرارگاه غدیر شمال کشور، شب گذشته (۵ آذر) در مراسم یادواره ۱۲ کبوتر خونین بال روستای برفتان با تاکید بر اینکه، تداوم راه پر افتخار شهدا وظیفه ای است که برگردن ماست اظهار داشت: شهیدان در راه دفاع از انقلاب اسلامی و ارزش های والای این نظام مقدس جانشان را فدا کردند و این مسئله غیر قابل ارزش گذاری است.
وی افزود: وظیفه ما در قبال خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بسیار سنگین است، زیرا آرامش و آسایش و اقتدار امروز ملت ما در سایه جان فشانی های شهدای عزیز حاصل شده است.
مسئول انجمن راویان استان مازندران خاطرنشان کرد: خون شهیدان تضمین کننده استقلال ملت و سربلندی اسلام است و حفظ دستاوردهای این عزیزان امروزه برعهده من و شما است.
کابلی با بیان اینکه سنگ محک ما شهدا هستند، تاکید کرد: نظام مقدس جمهوری امروز امانت شهیدان است و همه باید بدانند که ما مدیون خون شهدا و خانواده های این عزیزان هستیم.
رئیس اسبق بازرسی قرارگاه غدیر شمال کشور گفت: شهدای گرانقدر جان با ارزش خود را فدا کردند تا ارزشهای ناب اسلامی زنده بماند و این نشان از روح بلندمعنوی و اعتقادی آنان داشت که آنچه به عنوان وظیفه پنداشتند انجام دادند و خداوند آنان را به عنوان بندگان صالح خود انتخاب کرد و به درجه شهادت مفتخر ساخت.
وی همچنین تفرقه بازی را کار و روش استکبار جهانی دانست و اظهار داشت: ما باید با اعمال و رفتار خود راه پر فروغ شهدا را ادامه دهیم و در این مسیر نورانی حرکت کنیم و در این شرایط حساس همواره متوجه توطئه های دشمنان بوده و پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

کابلی با تاکید بر اینکه عزت و افتخار امروز کشور و ملت ایران مدیون ایثار و فداکاری شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است، افزود: امروز هر چه داریم از فداکاری‌ها و رشادت‌های نوجوانان و جوانانی است که در دوران هشت سال دفاع مقدس بدون هیچ چشم داشتی در برابر دشمن تا به دندان مسلح ایستادگی کردند و اجازه ندادند که ذره‌ای از خاک کشور به دست بیگانگان بیفتد.
وی با تاکید بر اینکه، بگذارید نام و یاد شهدا رنگ ثابت زندگی روزمره ما بشود اذعان داشت: مسئله شهدا مسئله شخص نیست که بگوییم ما می خواهیم اشخاص را تجلیل کنیم، نه ما می خواهیم یک جریان را تجلیل کنیم که این جریان عبارتست از اینکه کسانی در راه خدا و در راه حق، آنقدر حاضر به اقدامند که حتی وقتی پای جانشان به میان می آید، حرفی ندارند، جان را کف دست می گیرند و وسط میدان می روند.
رئیس اسبق بازرسی قرارگاه غدیر شمال کشور با بیان اینکه دشمن امروز فهمیده است کجا را بزند، تصریح کرد: امروز بیشتر از هر زمان دیگری باید هواس ما جمع باشد، زیرا دشمن فرهنگ و اعتقادات ما را از طریق تهاجمات فرهنگی با شیوه های مختلف و با هزینه های بسیار مورد هدف قرار داده است.
وی در پایان تاکید کرد: باید از همه توان مان به ویژه تفکر و منش بسیجیان عزیز برای مقابله با دسیسه های دشمنان قسم خورده نظام استفاده کنیم، ولایی باشیم و پیرو راه شهدا و پاسدار ارزشهای امام و انقلاب باشیم تا نقشه های دشمنان برآب و امیدشان نا امید شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا