نامه جالب یک دانش آموز به امام

به گزارش تا شهدا: از مجموعۀ مکتوباتی که در ایام حیات مبارک حضرت امام، برای ایشان ارسال شده است، قریب یک میلیون نامه در آرشیو مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) نگهداری میشود. شیوۀ امام بزرگوار این بود که گزارش موضوع بندی شده و آماری تمام نامه های عادی را که به صورت روزانه از سوی دفتر معظم له تنظیم می گردید، ملاحظه می فرمودند و در مواردی که لازم بوده است پاسخ نامه ها از سوی دفتر ارسال می گردید، و معدودی از نامه ها را نیز حضرت امام شخصاً جواب میداده اند.
 
مطلب زیر نامه ای است که یک دانش آموزان دبستانی در روز ۲۵ اسفند سال ۱۳۶۱ برای امام ارسال کرده است. پاسخ امام به نامه این دانش آموز نیز در ادامه آورده شده است:
[بسم اللَّه الرحمن الرحیم
نامه اى به امام عزیزم: ضمن عرض سلام، سلامتى شما را از درگاه خداوند متعال خواستارم. امیدوارم که حال شما خوب باشد. امام، تو تنها آرزوى کشور ما هستى و من همیشه دعا براى شما مى کنم. این شما بودید که سلطنت پهلوى را شکست دادید و جمهورى اسلامى براى ما آوردید و من با اینکه کودکى ده ساله بیشتر نیستم، دوست دارم تا به رحمت خدا نرفته ام شما را ببینم و در آغوشت بنشینم. امام، من براى شما و رزمندگان دعا مى کنم و دلم مى خواهد اگر شما را ندیدم نامه اى که نوشته ام به دست شما برسد و جواب نامه ام را زود بدهید.
امام عزیز، من عکس خود را براى شما مى فرستم و شما هم یک عکس درخشان خود را براى من در نامه بفرستید. امام، من خیلى دوست دارم به جبهه بروم و خیلى هم اصرار مى کردم، ولى این مدیر خوبى که دارم یک روز سرکلاس ما آمد و گفت مدرسه هم یک سنگر است، سنگرها را حفظ کنید؛ و من از وقتى این حرف را شنیدم خیلى درس مى خوانم و دیگر به فکر جبهه رفتن کم افتادم؛ ولى به جبهه به اندازه توانایى خود کمک مى کنم. خدا حافظ. امام، خدا نگهدار تو. خدایا، خدایا تا انقلاب مهدى خمینى را نگهدار. فرزند شما: حمید رضا امتحانى از جهرم- کلاس چهارم دبستان طالقانى].
بسمه تعالى فرزند عزیزم، نامه محبت آمیز شما را خواندم. از خداوند سلامت و سعادت شما را خواستارم. همان طور که معلم مهربان گفته است: مدرسه هم سنگر است و ان شاء اللَّه از این سنگر، شیاطین را نابود مى کنیم. جمادى الثانیه ۱۴۰۳ روح اللَّه الموسوی الخمینى
صحیفه امام، ج۱۷، ص: ۳۶۵ و ۳۶۶
* شهدای ایران
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا