ميادين رزم، دانشگاه خودشناسي براي شهداي عزيز بود

تا شهدا؛ بمناسبت روز گرامیداشت دانشجو و با حضور استاندار، مدیرکل، مسئول روابط عمومی و معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و فرماندار بیرجند و رئیس دانشگاه آزاد و همچنین رئیس دانشگاه بیرجند، با تعدادی از خانواده های شهدای دانشجوی مرکز استان ديدار و گفتگو کردند.
وجه اله خدمتگزار، استاندار خراسان جنوبی، شهدا را الگوي بشريت دانست و تصريح كرد: شهداي دانشجو با قرار گرفتن در ميادين رزم درس خودشناسي و خداشناسي به همه علما و فضلا دادند.
وي افزود: شهداي دانشجو بعد ازاينكه در آن زمان احساس كردند اداي دين در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل انجام مي شود مشتاقانه دعوت امام راحل را لبيك گفته و در مسير پر افتخار شهادت گام برداشتند. 
وي با بيان اينكه شهداي عزيز راه ايثار و شهادت را آگاهانه ،مخلصانه و متعهدانه انتخاب كردند يادآورشد: اين عزيزان با آگاهي از تمامي خطراتي كه در اين مسير قرار دارد براي دفاع از كيان ايران عزيز و ارزش هاي ناب اسلامي سر از پاي نمي شناختند.
مقام عالي دولت در استان خراسان جنوبی به نقش مهم و خطير خانواده هاي شهدا در اين زمينه اشاره كرد و ادامه داد: اين عزيزان نيز با اخلاص ،پاكي تعهده و تدين عميق قلبي و باور و اعتقادي دروني ، ايثارگان و شهداي عزيز را حمايت و پشتيبابي كرده و در مسيري كه انتخاب كرده بودند آنها را تنها نگذاشتند.
وي خدمت به خانواده هاي شهدا را افتخاري بزرگ و الهي برشمرد و يادآورشد: همه مسئولين بايد از تمامي توان كاري و اداري خود براي ارائه بهترين خدمات به ايثارگران و خانواده هاي آنان استفاده كنند.
شایان ذکر است که  استاندار و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسئولین استان خراسان جنوبي، شب گذشته با خانواده شهيد علي يوسفي كه در تاريخ ۴ دي ماه ۱۳۵۹ به درجه رفيع شهادت رسيده بود و نيز محمدرضا محمودزاده واشان كه در تاريخ ۹ آذرماه ۱۳۶۵ به شهادت رسيده بود و سيد علي رمضاني كه در تاريخ ۳۰ خرداد ماه ۱۳۶۳ به فيض عظيم شهادت نائل شده بود ديدار كرده و درجريان مسائل و درخواست هاي آنان قرار گرفتند.
 لاز به ذکر است که در پایان این دیدارها، هدیه و لوح سپاسی تقدیم هریک از خاندان معزز شهدای دانشجو، شد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا